Partnerzy serwisu:

PPM-T wykonało prace na linii towarowej 741

inf. pras 05.11.2021 2,1k

arrow
arrow
PPM-T wykonało prace na linii towarowej 741
Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
PPM-T wykonało prace na linii towarowej 741
PPM-T wykonało prace na linii towarowej 741
PKP Polskich Linie Kolejowe informują o wykonanych pracach na dedykowanej do przewozu towarów linii 741 i stacji Jaksice. 
PLK informuje, że we wrześniu i październiku jej spółka Pomorskie Przedsiębiorstwo Mechaniczno – Torowe z Gdańska wymieniła jeden z dwóch torów na 7-kilometrowym odcinku linii nr 741. Prace objęły także wymianę podkładów w torze na stacji Jaksice. Wartość prac to 6 mln zł netto ze środków budżetowych.

Jak informuje PKP PLK, dedykowana do przewozów towarowych linia Mimowola – Jaksice (nr 741) pozwala ominąć stację Inowrocław. Codziennie korzysta z niej około 40 składów. Tędy kursują pociągi m.in. ze Śląska do portów Trójmiasta. Po zmianach w rozkładzie, od grudnia składy pojadą z prędkością do 80 km/h (przed pracami 60 km/h). Poprawa stanu technicznego linii zapewnia także bezpieczniejsze przewozy - podaje zarządca infrastruktury.

Jak czytamy w komunikacie, w ostatnich latach wydano 150 mln zł na sprawniejsze przewozy towarów po torach w woj. kujawsko-pomorskim. W ubiegłym roku na linii Mimowola – Jaksice, za 2,5 mln zł, przebudowany został wiadukt kolejowy. Dzięki temu przez obiekt przejeżdżają już szybciej także cięższe pociągi towarowe. Efektywność przewozu ładunków zwiększyła wymiana torów i rozjazdów na tzw. kolejowej obwodnicy Bydgoszczy, między Nową Wsią Wielką i Maksymilianowem, oraz na linii między Dziarnowem a Wapiennem (nr 206), co umożliwiło przewóz większej ilości towarów do cementowni „Kujawy” w Bielawach oraz zakładów w Inowrocławiu i Janikowie - podsumowuje PLK.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony