Partnerzy serwisu:

InnoTrans: PLK z umową z DB Netz

inf. pras. PKP PLK 23.09.2022 1,8k

InnoTrans: PLK z umową z DB Netz
fot. PKP PLK S.A.
Podczas targów InnoTrans w Berlinie Grupa Kapitałowa PKP Polskie Linie Kolejowe aktywnie uczestniczy w spotkaniach z przedstawicielami zarządców infrastruktury krajów europejskich, m.in. Hiszpanii, Litwy, Ukrainy, Niemiec. 22 września PKP Polskie Linie Kolejowe i niemiecki zarządca infrastruktury DB Netz podpisały umowę o współpracy dotyczące komunikacji kolejowej przez polsko-niemiecką granicę państwową.
22 września podczas targów InnoTrans w Berlinie PKP Polskie Linie Kolejowe i DB Netz AG podpisali umowę o współpracy zarządców infrastruktury i powiązaniu infrastruktury. Dokument jest kontynuacją współpracy, zawartą w 2016 roku. W podpisaniu udział wzięli członkowie Zarządu DB Netz Christian Gruß i Volker Hentschel oraz Ireneusz Merchel, prezes Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych i Mirosław Skubiszyński, wiceprezes Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych.

Zarządcy infrastruktury sąsiednich krajów określili współpracę i zakres odpowiedzialności w obszarze eksploatacji infrastruktury na przygranicznych odcinkach wykorzystywanych w polsko-niemieckim ruchu granicznym. Efektem dokumentu jest ułatwienie ruchu pociągów na granicy, lepsza koordynacja działań zarządców infrastruktury i pełna informacja dla przewoźników.

Co porozumienie oznacza w praktyce?

Głównym założeniem umowy są m.in. jednolite zasady zabudowy i utrzymania urządzeń przygranicznej infrastruktury kolejowej, a także planowanie i przygotowanie inwestycji. Umowa reguluje też zasady prowadzenia ruchu przez granicę, konstrukcji rozkładu jazdy oraz przydzielania tras. Ponadto dokument reguluje zasady postępowania przez obu zarządców w przypadku wystąpienia nieprzewidzianych zdarzeń na liniach kolejowych, utrzymania infrastruktury, a także bezpieczeństwa pracy czy wymiany i ochrony danych oraz danych osobowych. W umowie uregulowano również kwestię odpowiedzialności za szkody i rozstrzyganie ewentualnych sporów, a także funkcjonowanie polsko-niemieckiej Grupy Infrastrukturalnej.

PLK wzmacniają współpracę z przedstawicielami europejskich kolei

Na Międzynarodowych Targach Technologii Transportu InnoTrans w Berlinie Grupa Kapitałowa PKP Polskich Linii Kolejowych aktywnie uczestniczy w spotkaniach z przedstawicielami zarządców infrastruktury krajów europejskich. Prezes PLK Ireneusz Merchel i członkowie Zarządu wzięli udział w spotkaniach z przedstawicielami m.in. Hiszpanii, Litwy, Ukrainy, Niemiec. Efektem rozmów były m.in. deklaracje rozwijania dalszej współpracy na rzecz rozwoju infrastruktury kolejowej przewozów kolejowych w Europie.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony