Partnerzy serwisu:

Innotrans 2022. Pesa z umową na P5 wagonów PKP Intercity

Jakub Rösler 21.09.2022 3,7k

Innotrans 2022. Pesa z umową na P5 wagonów PKP Intercity
Fot. JM
Pesa właśnie podpisała umowę na naprawę piątego poziomu 59 wagonów PKP Intercity. Umowa opiewa na ponad 300 milionów złotych, a pierwsze zmodernizowane wagony mają wyjechać na trasy już w maju przyszłego roku. Naprawę przejdą wagony typu 152A i 154A.
Na targach Innotrans w Berlinie doszło właśnie do podpisania ważnej umowy na modernizację kolejnych wagonów dla PKP Intercity. 59 wagonów 152A oraz 154A zmodernizuje i naprawi bydgoska Pesa. Umowa jest warta około 376 milionów złotych, a o rozstrzygnięciu właściwego przetargu na naprawę wagonów informowaliśmy kilka tygodni temu.

– Miło mi zapowiedzieć umowę na modernizację 59 wagonów dla PKP Intercity, które jeździły w Intercity przez wiele lat. Dzięki naprawie dostaną one nowe życie. Współpraca z PKP Intercity jest dla Pesy kluczowa. Pracujemy już nad czwartą transzą wagonów dla spółki. Zmodernizowaliśmy już około 400 wagonów należących do PKP Intercity, a szykujemy się także do przetargu na dwupoziomowe Push-pulle – powiedział prezes Pesy, Krzysztof Zdziarski.

– To bardzo ważny dzień dla PKP Intercity. Co ciekawe wagony, które zmodernizuje Pesa jeździły do Berlina. Jest to symboliczne. Liczymy, że spółka Pesa wykona je w najwyższym standardzie. Wagony typu 152A oraz 154A przejdą naprawę poziomu P5, a pierwsze z nich dotrą do nas już w maju przyszłego roku, dzięki czemu wzmocnią naszą flotę przed wakacyjnymi szczytami przewozowymi – przekazał Marek Chraniuk, prezes PKP Intercity.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony