Partnerzy serwisu:

Infra Silesia: Nowoczesny system sterowania ruchem kolejowym zwiększy bezpieczeństwo na linii kolejowej 273

inf. prasowa 20.11.2017 2k

Infra Silesia: Nowoczesny system sterowania ruchem kolejowym zwiększy bezpieczeństwo na linii kolejowej 273
Fot. Infra silesia
14 listopada spółka Infra Silesia podpisała z PKP Polskie Linie Kolejowe kontrakt na wykonanie prac na linii kolejowej 273 w zakresie sieci trakcyjnej i urządzeń zabezpieczenia ruchu kolejowego.
Zamówienie opiewające na kwotę 13 mln złotych netto będzie realizowane jako prace podobne w ramach zadania głównego pn. „Wymiana nawierzchni kolejowej wraz z robotami towarzyszącymi na linii kolejowej nr 273 Wrocław Główny – Szczecin Główny, szlak Wołów – Małowice Wołowskie oraz Grębocice – Głogów” prowadzonego w ramach projektu „Prace na linii kolejowej nr 273 na odcinku Wrocław – Głogów”, realizowanego przez należącą do DB Cargo Polska spółkę Infra Silesia w konsorcjum z firmą Transkol.

Podstawowe roboty przypadną na zabudowę i wymianę urządzeń sterowania ruchem kolejowym. W ramach planowanych prac nastąpi wymiana urządzeń wewnętrznych mechanicznych na stacji Małowice Wołowskie na komputerowe. Nowoczesny system pozwoli na prowadzenie dodatkowych przebiegów wjazdowych i wyjazdowych dla wszystkich torów, z powiązaniem z blokadami liniowymi w kierunku st. Wołów i st. Ścinawa. Ponadto nowo zabudowane rozjazdy wyposażone zostaną w napędy zwrotnicowe wraz z siecią kablową oraz kontrolą nie zajętości - informuje Infra Silesia.

– Powierzenie w ramach kontraktu wykonania tak ważnych dla bezpieczeństwa prowadzenia ruchu kolejowego robót, jakimi są zabudowa i wymiana urządzeń SRK, jest wyrazem zaufania i uznania ze strony Zamawiającego dla naszych dotychczasowych osiągnięć. Nowoczesny system komputerowy znacząco zwiększy bezpieczeństwo ruchu kolejowego na wskazanym odcinku oraz poprawi komfort jego obsługi – mówi Michał Batko, prezes spółki Infra Silesia.

W zakresie sieci trakcyjnej planowana jest wymiana 10 km odcinka wraz z konstrukcjami wsporczymi w torze nr 1 linii kolejowej 273 na odcinku Grębocice – Głogów. W obszarze robót torowych nastąpi dobudowa półtrapezu w torze nr 1 przed stacją Krzepów od strony Grębocic. Planowany termin zakończenia prac 31 marca 2018 r.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony