Partnerzy serwisu:

Informatyczna rewolucja w PKP Intercity. Będzie nowa strona www i Internet w Pendolino

Michał Szymajda 21.01.2016 699

Informatyczna rewolucja w PKP Intercity. Będzie nowa strona www i Internet w Pendolino
Rok 2016 będzie w PKP Intercity rokiem informatycznej rewolucjiFot. Michał Szymajda
W 2016 roku w Pendolino w końcu pojawi się internet. PKP Intercity zapowiada także uruchomienie zupełnie nowej strony internetowej, której możliwości będą znacznie większe niż obecnej.
Jak zapowiedział podczas konferencji prasowej podsumowującej działalność przewoźnika w 2015 prezes PKP Intercity Jacek Leonkiewicz, w 2016 ruszy zupełnie nowa strona internetowa przewoźnika. 

– Pojawi się wreszcie bardzo oczekiwana możliwość zakupu biletów na połączenia z przesiadkami. Będzie też opcja koszyka, dzięki któremu pasażerowie unikną konieczności płacenia za każdy bilet z osobna. Chcemy udostępnić możliwość wyboru konkretnego miejsca w pociągu, będzie można sprawdzić jakiego typu pociąg zawiezie nas do celu – czy będzie to ezt, czy klasyczny skład wagonowy. Będzie też program lojalnościowy dla stałych klientów – wyjaśniał Leonkiewicz. – Mamy aspirację, by stworzyć jeden z najlepszych portali tego typu w Europie – dodał. Już wkrótce możliwy będzie także zakup biletu przez internet na rower czy psa. 

Internet pojawi się wreszcie w Pendolino

– Nie ukrywam, że brak Wi-Fi w pociągach klasy premium to moja największa porażka. Obecnie wszystko jest na dobrej drodze i myślę, że w połowie roku 2016 na pokładzie będzie już internet. Będzie działał na innych zasadach: uruchomimy m.in. platformę rozrywkową z filmami i e-bookami, chcemy wprowadzić możliwość obserwacji szlaku z czoła składu. Ale w zamian zapytamy w ankietach naszych pasażerów o preferencje podróży. System będziemy rozwijać, żeby nadążyć za współczesnymi trendami – mówił prezes PKP Intercity.

Przewoźnik nie zrezygnuje ze współpracy z sieciami taksówkowymi. Chociaż wielu wątpiło w sukces promocji, od dwóch miesięcy pasażerowie wygenerowali kilkanaście tysięcy kodów.

O wynikach przewozowych w 2015 roku przeczytasz TUTAJ.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony