Partnerzy serwisu:

Corail TS kupiło Nordic, potentata w zimowym utrzymaniu taboru

Maciej Mijal 11.09.2019 1k

Corail TS kupiło Nordic, potentata w zimowym utrzymaniu taboru
Fot. Corail TS
Z początkiem września polska spółka Corail TS została właścicielem 100% udziałów szwedzkiej kolejowej spółki technologicznej Nordic, producenta automatycznych systemów do zabezpieczania taboru szynowego przed oblodzeniem. Systemy bazują na technologii prewencyjnego natrysku na pojazdy ochronnych preparatów na bazie biodegradowalnego glikolu propylenowego.
Systemy NORDIC użytkowane są w ponad dziesięciu krajach europejskich i poza Unią Europejską. Te najbardziej zaawansowane technologicznie rozwiązania wspierają w zimowym utrzymaniu taboru największych światowych przewoźników i zarządców infrastruktury takich jak norweski Bane Nor, szwedzki SL, niemiecki DB, francuski SNCF czy chiński CRC. Użytkownikami systemu w Polsce są Koleje Mazowieckie i PKP Intercity. Oferowana technologia chroniona jest kilkunastoma patentami na terenie Unii Europejskiej oraz w Chinach, Stanach Zjednoczonych Ameryki i Kanadzie.

Przy transakcji podjęto decyzję o zachowaniu przejmowanych spółek zależnych od NORDIC w Norwegii oraz Chinach, co zapewni możliwość szczególnego wsparcia tych kluczowych rynków. Rynek norweski stanowi obecnie jeden z największych rynków dla oferowanych systemów, natomiast na rynku chińskim zaawansowane prace rozwojowe prowadzi spółka NORDIC HI-TECH (www.nordic-hitech.com).

Spółki Corail TS (www.corail.pl) oraz NORDIC (www.nordicws.com) będą wystawcami na zbliżających się targach TRAKO. Zapraszamy na stanowisko C35.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony