Partnerzy serwisu:

Infopasażer nie odchodzi do lamusa. „Cieszy się zainteresowaniem”

Kasper Fiszer 05.11.2019 33

Infopasażer nie odchodzi do lamusa. „Cieszy się zainteresowaniem”
Stacyjne tablice informacyjnefot. Kasper Fiszer
Choć czytelnicy zgłaszają do naszej redakcji przypadki błędów w systemie Infopasażer, pozostaje on wciąż jednym z ważniejszych narzędzi do monitorowania ruchu pociągów w czasie rzeczywistym. PKP Intercity nie zamierza ograniczać funkcjonowania serwisu, mimo że działa on równolegle do aplikacji PKP Polskich Linii Kolejowych. Jak tłumaczy przewoźnik strona internetowa jest dobrym uzupełnieniem systemów zarządcy infrastruktury.
Niedawno o interwencję w sprawie działania systemu Infopasażer utrzymywanego przez PKP Intercity poprosił nas jeden z czytelników. System ten był pierwszym na polskiej kolei, który pozwalał podróżnym na bieżąco śledzić ruch pociągów. Jego otwarcie było niewątpliwym przełomem, ale z czasem na rynku pojawiły się także inne narzędzia do monitorowania opóźnień w czasie rzeczywistym.

Błędy są incydentalne, a system będzie nadal utrzymywany

Jak przekonuje nas Czytelnik, ci, którzy korzystają nadal z Infopasażera, narażeni są na ryzyko odczytania błędnych informacji. Opóźnione pociągi wyjeżdżające z Poznania w kierunku Krzyża bywają według jego obserwacji wykazywane jako punktualne, a dane aktualizowane są dopiero, gdy skład dotrze do kolejnych stacji. – Opisany przypadek miał najprawdopodobniej charakter incydentalny – mówi Piotr Mazur z Biura Prasowego PKP Intercity.

– W ostatnim czasie nie odnotowaliśmy nieprawidłowości w działaniu systemu Infopasażer – dodaje przedstawiciel spółki. W dobie utrzymywania informacji pasażerskiej przez PKP Polskie Linie Kolejowe, które oferują podróżnym możliwość korzystania m.in. z portalu i aplikacji Portal Pasażera, przyszłość niejako konkurencyjnego systemu może wydawać się niepewna. Jego zarządca zapewnia jednak, że na razie nie ma żadnych planów wycofania się z utrzymywania Infopasażera.

Nadal ważna rola pomocnicza względem systemów PKP PLK

– Infopasażer cieszy się zainteresowaniem podróżnych. Pełni on pomocniczą rolę dla zarządzanego przez PKP PLK Portalu Pasażera – powiedział „Rynkowi Kolejowemu” Piotr Mazur. Dodajmy, że system ten pozwala monitorować ruch pociągów niemal wszystkich przewoźników pasażerskich w kraju, a nie samego tylko PKP Intercity.

Wciąż duża popularność Infopasażera może wynikać m.in. z prostoty jego obsługi i bardzo niskich wymagań technicznych. Praktycznie dowolne urządzenie z dostępem do internetu, nawet wyprodukowane lata temu, poradzi sobie bez problemu z pozbawioną „wodotrysków” stroną internetową. Jedyną daną, jaką musi wprowadzić podróżny, jest nazwa przystanku lub stacji.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony