Partnerzy serwisu:

Dwóch chętnych w przetargu Industrial Division na nowe lokomotywy

Jakub Madrjas 06.05.2019 5,5k

Dwóch chętnych w przetargu Industrial Division na nowe lokomotywy
fot. Łukasz Piotrowski, sm42.pl
Spółka Industrial Division zakończyła przyjmowanie ofert w przetargu na dostawę wielosystemowych elektrycznych lokomotyw trakcyjnych do transportu intermodalnego.
To postępowanie związane jest z konkursem CUPT, dzięki któremu firma pozyskała 48,5 mln zł dotacji na zakup nowych lokomotyw wielosystemowych.

Przetarg ID podzieliło na dwie części – można złożyć oferty na jedną z nich lub obie naraz. Pierwszą częścią jest zakup trzech lokomotyw trzysystemowych (3 kV DC, 15 kV AC, 25 kV AC) z dopuszczeniem do eksploatacji w Polsce, Niemczech, Austrii, Słowacji, Węgrzech, Rumuni, Słowenii, Chorwacji i Bułgarii. Jak dowiadujemy się w ID, lokomotywy w tej konfiguracji będą dedykowane do obsługi korytarza intermodalnego (Północ – Południe).

Druga część postępowania dotyczy pozyskania dwóch lokomotyw, wyposażonych dodatkowo w system zasilania 1,5 kV DC, z dopuszczeniem do eksploatacji w Polsce, Niemczech, Austrii, Holandii, Czechach, Słowacji, Węgrzech i Rumunii. Tego typu lokomotywy są przeznaczone dla przewoźników obsługujących relacje intermodalne (Wschód – Zachód).

Industrial Division życzy sobie pełnego utrzymania technicznego lokomotyw do czasu wykonania pierwszej naprawy P4 oraz wskaźnika gotowości technicznej co najmniej 0,95 i dostarczenia pakietu naprawczego.

Aktualizacja: Dwie oferty

Z końcem kwietnia zakończono przyjmowanie ofert w przetargu. Według dokumentacji na stronie spółki, wpłynęły dwie propozycje – od Bombardier Transportation oraz od Siemens Mobility. Czekamy na szczegółowe informacje na temat ofert.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony