Partnerzy serwisu:

Z Podhalańskiej Kolei Regionalnej skorzystało w 3 dni 2105 osób

inf. pras. 30.04.2018 4,5k

Z Podhalańskiej Kolei Regionalnej skorzystało w 3 dni 2105 osób
Inauguracyjny przejazd z dziećmi ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-WychowawczegoFot. PR
W ciągu trzech pierwszych dni kursowania pociągów Podhalańskiej Kolei Regionalnej skorzystało 2105 osób - podał marszałek województwa Jacek Krupa.
W piątek 27 kwietnia ruszyła Podhalańska Kolej Regionalna. Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa poinformował, że z Podhalańskiej Kolei Regionalnej w ciągu trzech pierwszych dni skorzystało 2105 osób, z czego połowa w niedzielę (1038 osób). Średnia liczba pasażerów na pociąg to 47 osób. – W obliczu problemów komunikacyjnych Zakopanego to połączenie jest skazane na sukces. Z biegiem czasu coraz więcej mieszkańców i turystów będzie przekonywać się do kolei – mówił w piątek "RK" rzecznik Polregio, Dominik Lebda.

Podhalańska Kolej Regionalna to wspólny projekt Przewozów Regionalnych, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego i samorządów lokalnych. Kilkanaście połączeń Polregio w ciągu dnia, kursujących średnio co godzinę, są doskonałą alternatywą dla podróżujących samochodem oraz osób poszukujących tanich baz noclegowych. W początkowej fazie systemu PKR wprowadzono nową, atrakcyjną ofertę „Taryfa Podhalańska”. Umożliwia ona skorzystanie zarówno z połączenia kolejowego, jak i komunikacji miejskiej w Nowym Targu i Zakopanem, na podstawie biletów jednorazowych (ważnych 90 lub 120 minut) i miesięcznych.

Uruchomienie PKR bardzo chwali lokalna inicjatywa Pociąg-autobus-góry:
Inauguracja z najmłodszymi goścmi

W piątek, gdy inaugurowano połączenia, kolejarze z Polregio z Małopolski zaprosili uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Nowym Targu na kolejową wycieczkę edukacyjną pociągiem Podhalańskiej Kolei Regionalnej. Podopieczni ośrodka, podobnie jak w latach ubiegłych, mogli poznać pracę kolejarzy „od kuchni”.

W trakcie przejazdu jednym z pierwszych pociągów PKR, pracownicy Polregio przybliżyli uczestnikom wycieczki kulisy pracy kolejarzy w pociągu. Uczniowie pod nadzorem obsługi konduktorskiej mogli własnoręcznie wydrukować sobie bilet na przejazd z terminala mobilnego. Pracowników Polregio wspomagali członkowie Nowosądeckiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei w historycznych mundurach z okresu przedwojennego oraz Grupa Rekonstrukcyjna Oddziału Partyzanckiego „Błyskawica”. W trakcie postoju na stacji Zakopane poczęstunek dla uczniów przygotowała firma "Kabanos" z Jabłonki. W Zakopanym uczniowie złożyli kwiaty przy Pomniku Józefa Kurasia „Ognia”, oddając hołd za walkę o wolną Polskę.

– Cieszę się, że w dniu inauguracji codziennych kursów Podhalańskiej Kolei Regionalnej mogliśmy kolejny raz współorganizować wycieczkę dla uczniów ośrodka z Nowego Targu. PKR to ważny projekt, którego dalszy rozwój pozwoli zbudować dobrą alternatywę dla transportu samochodowego, ograniczyć ruch na drogach, a w konsekwencji zmniejszyć zanieczyszczenie powietrza. Przewozy Regionalne, działające pod marką Polregio, dołożą starań, aby obsługa połączeń była świadczona na najwyższym poziomie, zgodnie z założeniami marki Polregio – powiedział Andrzej Siemieński, Dyrektor Przewozów Regionalnych Oddziału Małopolskiego, który wręczył bilet okolicznościowy na ręce Tadeusza Kalata, Dyrektora Specjalistycznego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Nowym Targu.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony