Partnerzy serwisu:

Impulsy z Newagu przejdą serwis w spółce Pesy?

Michał Szymajda 13.11.2020 8,1k

Impulsy z Newagu przejdą serwis w spółce Pesy?
Fot. Andrzej Brzeźny (archiwum)
Dwanaście Impulsów, które Newag sprzedał Kolejom Mazowieckim, będzie prawdopodobnie serwisowanych przez spółkę córkę Pesy. ZNTK Mińsk Mazowiecki okazał się w przetargu tańszy niż Newag – producent pojazdów.
Zbliża się konieczność wykonania napraw poziomu P4 na Impulsach, które do Kolei Mazowieckich Newag dostarczył w 2015 roku. W tym celu operator rozpisał przetarg na wykonanie serwisu dwunastu pojazdów, które najczęściej można zobaczyć na linii Warszawa – Skierniewice. Wydawało się, że, jak to wielokrotnie bywało, jedyną ofertę na wykonanie naprawy P4 elektrycznych jednostek złoży producent pojazdu. Stało się jednak inaczej i w przetargu wpłynęły dwie oferty. Na dodatek oferta Newagu w przetargu nie jest najtańsza.

Newag chciał zaoferować wykonanie przeglądów i napraw poziomu P4 za kwotę 42,9 mln złotych i każdemu z dwunastu pojazdów poświęcić 75 dni z gwarancją na wykonane prace długą na 18 miesięcy. Tymczasem ZNTK Mińsk Mazowiecki zaproponował, że P4 wykona taniej (za 36,3 mln zł. netto) i szybciej – bo w 60 dni dla każdego z pojazdów.

W przetargu, w którym kryteria to: 70% cena, 10% gwarancja i termin wykonania naprawy na poziomie 20%, ZNTK Mińsk Mazowiecki jest zdecydowanym faworytem. Ale budżet na P4 dla wszystkich pojazdów ustalono na 35 milionów złotych, więc w każdym wypadku mazowiecki operator będzie musiał dorzucić brakującą kwotę, jeśli zdecyduje się przyjąć ofertę.

To pierwszy przypadek, gdy Impulsy mają szansę przejść naprawę P4 u bezpośredniego konkurenta Newagu. Decyzję Kolei Mazowieckich w tym zakresie poznamy w ciągu najbliższych tygodni.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony