Partnerzy serwisu:

Impulsy dla Pomorza gotowe

inf. pras. 30.11.2018 2

Impulsy dla Pomorza gotowe
Fot. Newag
Impulsy dla Województwa Pomorskiego są gotowe - poinformował Newag. W grudniu mają wyjechać na tory.
W maju Newag złożył jedyną ofertę w przetargu ogłoszonym przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego na dostawy pięciu pięcioczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych z opcją na dostawy kolejnych pięciu pojazdów. Przed miesiącem ogłoszono, że kontrakt ma zostać zrealizowany w większości jeszcze w tym roku – sześć miesięcy przed czasem. Następnie województwo pomorskie skorzystało z opcji i zamówiło kolejne pojazdy Impuls

Wczoraj (29 listopada) w siedzibie Newagu w Nowym Sączu odbyła się wizyta przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego i zakończyły się odbiory techniczne drugiego pojazdu Impuls typu 45WE. W spotkaniu brali udział również maszyniści, którzy obecnie odbywają szkolenie z obsługi nowych pojazdów. Pierwsze dwa Impulsy już w grudniu wyjadą na pomorskie tory - zapowiada producent.

Elektryczne Zespoły Trakcyjne z rodziny Impuls są pojazdami niskopodłogowymi z jednoprzestrzennym wnętrzem, wyposażonym, m.in. w pełny monitoring wnętrza, klimatyzację, nowoczesny system informacji pasażerskiej, opcjonalnie w automaty do sprzedaży biletów oraz kasowniki biletowe. Wnętrze zostało dostosowane do przewozu osób o ograniczonej możliwości poruszania się – przewidziano podjazdy (pochylnie), wysuwane stopnie, windy, szerokie przejazdy oraz miejsce do przewozu wózków. Pomorskie Impulsy wyposażone są w aż 20 miejsc do przewozu rowerów.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Newag
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony