Partnerzy serwisu:

Impulsy dla PolRegio dostarczone w terminie

ms/inf. pras. 13.12.2017 5,1k

Impulsy dla PolRegio dostarczone w terminie
Impuls na Dworcu Letnim w PoznaniuFot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
Newag, zgodnie z umową podpisaną 9 grudnia 2016r., dostarczył spółce Przewozy Regionalne trzy fabrycznie nowe elektryczne zespoły trakcyjne Impuls typu 31 WE. Zamówienie zostało zrealizowane zgodnie z kontraktem w ciągu 12 miesięcy od daty podpisania umowy. Wartość zawartego kontraktu opiewa na sumę ponad 61,5 mln zł brutto.
Pierwszy raz pasażerowie mieli możliwość przejechania się nowymi Impulsami 6 grudnia na odcinku z Poznania Głównego do Wronek, o czym Rynek Kolejowy obszernie informował. Natomiast w nocy z 6 na 7 grudnia odbyły jazdy w trakcji potrójnej na trasie Wrocław – Węgliniec. Ukończono je wynikiem pozytywnym. Miały na celu sprawdzenie pojazdów w trakcji wielokrotnej oraz weryfikację systemu ETCS poziomu 2, w które wyposażono pojazdy.

– Nowy tabor spełnia rygorystyczne normy europejskie TSI (PRM, TSI NOI, TSI LOK&PAS, TSI SRT i TSI CCS), dzięki czemu znacznie poprawił się komfort podróży pasażerów, przede wszystkim osób niepełnosprawnych i o ograniczonej mobilności. Pasażerowie podróżują w cichych, klimatyzowanych wnętrzach, wyposażonych w ergonomiczne fotele, Internet i gniazdka elektryczne oraz gniazdka USB. W pojazdach został zastosowany nowoczesny system wizualnej i dźwiękowej informacji pasażerskiej, monitoring. Każdy czteroczłonowy Impuls pomieści 420 pasażerów, w tym na miejscach siedzących 190 osób. Składy obsługują połączenia regionalne Polregio na terenie woj. wielkopolskiego – czytamy w informacji prasowej Newagu.

Newag zakończył także dostawę 5-członowych 11 Impulsów dla Kolei Dolnośląskich. Więcej informacji na ten temat można znaleźć tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Newag
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony