Partnerzy serwisu:

Impulsy dla Małopolski przed dostawą (zdjęcia)

Michał Szymajda 12.08.2016 191

arrow
arrow
Impulsy dla Małopolski przed dostawą (zdjęcia)
Małopolski Impuls Fot. Newag
Impulsy dla Małopolski przed dostawą (zdjęcia)
Impulsy dla Małopolski przed dostawą (zdjęcia)
Impulsy dla Małopolski przed dostawą (zdjęcia)
Impulsy dla Małopolski przed dostawą (zdjęcia)
Z końcem roku na tory wyjadą cztery 5-członowe oraz dwa 4-członowe Impulsy, które dla Małopolski produkuje Newag. Prezentujemy zdjęcia niemal gotowych pojazdów.
– Kabina jest, światła są, nawet gniazdka i fotele w środku są, choć zafoliowane. Wprawdzie nie dokręcono jeszcze ostatniej śrubki, a nawet kół, jednak gołym okiem widać, że w sądeckiej spółce nie próżnowano, by do końca listopada oddać do użytku Małopolan 6 nowoczesnych Impulsów – pisze w komunikacie małopolski urząd marszałkowski.

– Cieszę się, że już niedługo mieszkańcy Małopolski będą podróżować nowymi pociągami. Pierwsze 6 Impulsów wyjedzie na tory w grudniu – oczywiście pod warunkiem, że zostaną spełnione wszystkie wytyczne zawartej umowy. Zakładamy, że składy będą obsługiwać pasażerów m.in. na trasie SKA3 z Krakowa do Tarnowa. Pozostałe 7 pojazdów zostanie dostarczonych do 15 lutego 2017 r. – mówił podczas wizyty w Newagu Leszek Zegzda z zarządu województwa.

Nowy tabor będzie spełniał rygorystyczne normy europejskie TSI (PRM, TSI NOI, TSI LOK&PAS, TSI SRT i TSI CCS). Pasażerowie będą podróżować w cichych, kli­ma­ty­zo­wanych wnę­trzach, wyposażonych w ergo­no­miczne fotele, bezprzewodowy inter­net i gniazdka elek­tryczne. Dużą zmianę odczują przede wszystkim osoby niepełnosprawne i matki z dziećmi, dla których przygotowano specjalne udogodnienia. W pojazdach będzie zastosowany nowo­cze­sny sys­tem wizu­al­nej i dźwię­ko­wej infor­ma­cji pasa­żer­skiej, moni­to­ro­wa­nie wnę­trza oraz system zliczania pasażerów. Czteroczłonowe Impulsy 31WE pomieszczą 200 osób na miejscach siedzących (w tym 16 uchylnych), a pięcioczłonowe 45WE będą mogły przewozić 250 pasażerów na miejscach siedzących (w tym 20 uchylnych). Pociągi pojadą z prędkością eksploatacyjną 160 km/h. Pojazd ma już nowe barwy Małopolski. 

Z końcem sierpnia oficjalnie swoje Impulsy odbierze też województwo opolskie. O tym jak wyglądają pojazdy piszemy tutaj. Obecnie trwa też produkcja pojazdów dla włoskiego przewoźnika z regionu Bari.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Inwestycje liniowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony