Partnerzy serwisu:

Impulsy 45WE ponownie wożą pasażerów Kolei Dolnośląskich

Michał Szymajda 18.08.2022 4,5k

Impulsy 45WE ponownie wożą pasażerów Kolei Dolnośląskich
Fot. KD (archiwum)
Koleje Dolnośląskie z końcem wakacji nagle powiększają swój park taborowy. Do ruchu weszły nie tylko pierwsze fabrycznie nowe Elfy2, ale także, wreszcie, z naprawy wróciły pojazdy 45WE produkcji Newagu.
Pierwsze Elfy 2 rozpoczęły służbę na linii do Jelcza 18 sierpnia. Jeszcze z końcem wakacji nowy tabor pozwoli w dużym stopniu rozładować tłok jaki pojawia się w pociągach KD od wielu miesięcy, zwłaszcza na linii do Legnicy i do miejsce z potencjałem turystycznym. Okazuje się, że Elfy to nie jedyne „posiłki” dla KD.

10 sierpnia wystawiono bowiem protokół przywrócenia do eksploatacji po zakończonym przeglądzie P3/2 dla pojazdów 45WE-023 i 45WE-024. 12 sierpnia przywrócono do eksploatacji kolejny (trzeci) pojazd - 45WE-021. 18 sierpnia pojazd 45WE-020 także wrócił do ruchu – kończy to epopeję związaną z unieruchomieniem zaledwie kilkuletnich pojazdów, ale nie kończy wyjaśniania sytuacji związanej z zatrzymaniem pociągów. Obszernie o problemie pisaliśmy tutaj.

– Kolejne pojazdy serii 45WE objęte umową na przeprowadzenie przeglądu P3/2 zostaną przekazane do PSP Mieczkowski. Obecnie oczekujemy od PSP Mieczkowski na informację dotyczącą zwłoki w przekazaniu ww. pojazdów. Dalsze kroki w tej sprawie podejmiemy po otrzymaniu wyjaśnień – napisał Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony