Partnerzy serwisu:

Impuls KŚ idzie na przegląd P4 i dostosowanie SIP

Martyn Janduła 23.08.2017 2,8k

Impuls KŚ idzie na przegląd P4 i dostosowanie SIP
Fot. Koleje Śląskie / Piotr Farana
Zakończył się przetarg na przeprowadzanie prac na czwartym poziomie utrzymania jednego ze śląskich Impulsów. Pojazd o numerze 007 trafi na przegląd i dostosowanie systemu informacji pasażerskiej do nowych wytycznych przepisów prawa do Newagu.
Koleje Śląskie zakończyły już kolejne postępowanie – na usługę naprawy 4. poziomu utrzymania jednego elektrycznego zespołu trakcyjnego typu 35WE Impuls o numerze 007 wraz z dostosowaniem systemu informacji pasażerskiej do obowiązujących przepisów prawa. Naprawa ma zostać przeprowadzona do końca listopada tego roku.

Zakres prac przewidziano przede wszystkim w obrębie systemu informacji pasażerskiej, systemu emisji reklam, systemu dynamicznego rozkładu jazdy oraz systemu monitoringu wewnętrznego i zewnętrznego. Zamawiający na realizację zamówienia planował przeznaczyć 4,54 mln zł brutto. Cena zaproponowana przez nowosądecką firmę to 4,88 mln zł. Mimo że przekracza ona budżet zamawiającego, to Koleje Śląskie zdecydowały o podwyższeniu kwoty na sfinansowanie kontraktu i udzielenie zamówienia Newagowi. Dodatkowo zagwarantowana została 18-miesięczna gwarancja na prace P4 oraz 24-miesięczna gwarancja jakości na system informacji pasażerskiej.

Sześcioczłonowy pojazd 35WE Impuls o numerze 007 jest eksploatowany przez Koleje Śląskie od listopada 2012 roku. Rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej w sprawie systemu informacji pasażerskiej pochodzi z kolei z 2013 roku.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Newag
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony