Partnerzy serwisu:

Ilu uchodźców z Ukrainy przewiozły polskie pociągi?

Michał Szymajda 21.03.2022 1,5k

Ilu uchodźców z Ukrainy przewiozły polskie pociągi?
Fot. ms (zdjęcie ilustracyjne)
Ministerstwo Infrastruktury poinformowało o liczbie dodatkowych pociągów, które udało się uruchomić dotąd dla uciekinierów z Ukrainy.
Jak poinformowało dziś Ministerstwo Infrastruktury, łącznie, od wybuchu wojny na Ukrainie, od 24 lutego do 21 marca ze stacji Chełm, Hrubieszów, Dorohusk, Przemyśl, Krościenko, Hrebenne i Jarosław odprawiono ponad 305,3 tys. pasażerów w różnych kierunkach Polski, w tym ponad 158,5 tys. pociągami stałego kursowania i ponad 146,7 tys. pociągami specjalnymi. Przekłada się to w sumie na 1453 pociągi, w tym 1098 pociągów stałego kursowania i 355 pociągów dodatkowych.

Pociągi poza granicę Polski

- Obserwujemy stale rosnące zainteresowanie korzystaniem z pociągów przewożących uchodźców z Ukrainy do Niemiec, a także Czech i Austrii. Dlatego polskie spółki kolejowe ściśle współpracują z partnerami z kolei niemieckich i czeskich, by uruchamiać dodatkowe składy specjalne - czytamy w komunikacie resortu. Do 21 marca br. łącznie z Polski (z Warszawy, Wrocławia, Przemyśla, Chełma i Krakowa) wyjechały 502 pociągi z uchodźcami, w tym 389 pociągów stałego kursowania i 113 pociągów specjalnych, którymi uchodźcy kierowali się do Niemiec i Czech. Przewiozły one łącznie ponad 185,5 tys. osób.

Obecnie obywatele Ukrainy mogą bezpłatnie podróżować do Niemiec na pokładzie pociągów PKP IC. Polskie koleje uruchamiają także dodatkowe składy, które m.in. z Warszawy, Krakowa czy Katowic przewożą uchodźców w kierunku Niemiec.

Bezpłatne przejazdy dla obywateli ukraińskich

Obywatele Ukrainy po przekroczeniu granicy polskiej od 26 lutego mogą nieodpłatnie korzystać z przejazdów w 2. klasie pociągów kategorii ekonomicznych TLK i IC. Przejazd odbywa się na podstawie dowolnego dokumentu potwierdzającego obywatelstwo ukraińskie oraz na podstawie pobranej w kasie lub u drużyny konduktorskiej nieodpłatnej miejscówki.

Bezpłatne przejazdy na terenie swoich krajów oferują także przewoźnicy kolejowi z Niemiec, Czech, Słowacji, Austrii i Węgier, co znacznie ułatwia przemieszczanie się w innych kierunkach.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony