Partnerzy serwisu:

Ile pociągów jeździ z Polski do Niemiec?

Michał Szymajda 18.08.2019 121

Ile pociągów jeździ z Polski do Niemiec?
Fot. Robert Nowak
Między Polską a Niemcami w dzień powszedni kursuje ponad 80 pociągów pasażerskich, a jedno z kolejowych przejść granicznych między naszymi krajami: dzierży trzecie miejsce jeśli chodzi o ruch towarowy.
Jak wynika z danych Urzędu Transportu Kolejowego w 2018 roku przez kolejowe przejście graniczne Kunowice – Oderbruecke zrealizowano 12028 przejazdów składów cargo i lokomotyw luzem. Oznacza to, że jeśli chodzi o przywóz i wywóz towarów, jest to trzecie najbardziej obciążone ruchem cargo przejście graniczne, po odcinkach Zebrzydowice – Petrovice i Bohumin – Chałupki, przez które prowadzony jest ruch do Czech.

To właśnie do Niemiec odjeżdża też najwięcej pociągów pasażerskich z Polski. W letnie dni, w dzień powszedni, jest ich aż 82 87. Większość z nich uruchamianych jest przy aktywnym (tabor) udziale strony niemieckiej, zazwyczaj przy współpracy z Przewozami Regionalnymi, Kolejami Dolnośląskimi, lub PKP Intercity. Ruch pociągów dalekobieżnych odbywa się tylko między Kunowicami a Frankfurtem nad Odrą, oraz, w weekendy, między Forst a Zasiekami (Koleje Dolnośląskie i DB Regio z pociągami Wrocław - Berlin).

Najwięcej pociągów regionalnych uruchamia ze Świnoujścia Centrum niemiecki przewoźnik UBB. Na co dzień jest ich aż 28 par (!). 15 par pociągów uruchamia się między Zgorzelcem a Goerlitz, 13 w relacji ze Szczecina do Angermuende i Pasewalk, 12 19 między Kostrzynem a stacją Kostrin – Kietz (większość do Berlina). Mniejszy ruch panuje między Frankfurtem a Rzepinem (10 par) oraz między Forst a Zasiekami (2 pary).


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony