Partnerzy serwisu:

Ile pasażerów na Pomorzu przewiozło Polregio i SKM w 2021 roku?

Michał Szymajda 09.02.2022 1,8k

Ile pasażerów na Pomorzu przewiozło Polregio i SKM w 2021 roku?
Pociąg Polregio na stacji Słupsk Fot. M. Szymajda
Województwo pomorskie opublikowało dane przewozowe za ok 2021. Do rekordowego roku 2019 jest daleko, ale jest znacznie lepiej niż w 2020 roku.
Pomorski samorząd, na podstawie danych spływających z Polregio i PKP SKM Trójmiasto, policzył ilu pasażerów wsiadło do pociągów operatorów w roku 2021. Było ich 43 052 363. Jak skrupulatnie wyliczył departament transportu w urzędzie - to o ponad 8,2 mln osób więcej niż w 2020 r.

Wciąż jednak daleko do rekordowego roku pomorskiej kolei, którym był, podobnie jak w wielu innych regionach, rok 2019. Wówczas Polregio i SKM przewiozły prawie 61 mln pasażerów. Wtedy Statystyczny mieszkaniec regionu podróżował pociągiem 26,1 razy. To najwięcej w Polsce. Kolejne wyniki zanotowało wtedy mazowieckie (19,4) i dolnośląskie (11,2).

– O ile w pierwszym jej roku, liczba pasażerów spadła drastycznie, tak w 2021 r. widać pewne odbicie. Pasażerowie powoli wracają do pociągów – mówi Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego, który przypomina, że trwają prace związane z elektryfikacją linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, budowany jest także nowy przystanek Gdańsk Firoga. Kilka dni temu samorząd województwa złożył zaś do Banku Gospodarstwa Krajowego wniosek dotyczący zakupu czterech hybryd. Ma to związek z wciąż nie rozpoczętą modernizacją linii 201, która leży w gestii PKP PLK.

Istnieją także plany budowy drugiej, południowej linii PKM, o czym pisaliśmy tutaj.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wyniki przewozowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony