Partnerzy serwisu:

Iława: Reakcja maszynisty uratowała pasażerów [film z kabiny]

Jakub Madrjas 28.08.2017 23,8k

arrow
arrow
Iława: Reakcja maszynisty uratowała pasażerów [film z kabiny]
Fot. youtube
Iława: Reakcja maszynisty uratowała pasażerów [film z kabiny]
Iława: Reakcja maszynisty uratowała pasażerów [film z kabiny]
„Rynek Kolejowy” dotarł do filmów z pokładu pociągu PolRegio, na którego drodze pojawiła się betonowa płyta z wiaduktu. Do katastrofy nie doszło dzięki szybkiej reakcji maszynisty. Obsługa pociągu została nagrodzona przez przewoźnika i władze samorządowe.
Na linii kolejowej pomiędzy stacjami Samborowo – Rudzienice Suskie około godziny 13:00 w czwartek 17 sierpnia, podczas prac przy wiadukcie drogowym, na tory spadła betonowa płyta. Najechał na nią pociąg PolRegio z Bydgoszczy do Olsztyna prowadzony składem ED72 A-020. Na szczęście nie było rannych.

Maszynista pociągu Janusz Wyżlic i członkowie załogi konduktorskiej: Bogdan Oleksów (kierownik pociągu) oraz Krzysztof Lewandowski (konduktor) otrzymali podziękowania za profesjonalizm od Marcina Kuchcińskiego, Członka Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Elżbiety Załuskiej, Dyrektorki Oddziału Przewozów Regionalnych w Olsztynie.

Janusz Wyżlic to maszynista z prawie 40-letnim doświadczeniem. Prowadząc 17 sierpnia około godziny 13:00 skład ED72 A-020 do Olsztyna, wyjeżdżając zza łuku zauważył tuman kurzu pod wiaduktem drogowym. Dzięki natychmiastowej reakcji i rozpoczęciu procedury nagłego hamowania zdołał wyhamować pociąg, który poruszał się z dozwoloną na tym odcinku prędkością 100 km/h.

Na nagraniu z wnętrza pociągu oraz z kabiny maszynisty, do których dotarł „Rynek Kolejowy”, można zobaczyć moment nagłego wyhamowania składu, jak również reakcję maszynisty, który wybiegł ze swojej kabiny i ewakuował pasażerów z przedniej części pociągu w miejsce mniej narażone na zderzenie. Na drugim nagraniu z kabiny pociągu widać miejsce wypadku i moment uderzenia składu w przeszkodę. Nagranie ukazuje, że miejsce wydarzenia znajdowało się tuż za łukiem i tylko szybka decyzja maszynisty pozwoliła uniknąć poważnego w skutkach wypadku.

 
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony