Partnerzy serwisu:

II Kongres Entuzjastów i Przyjaciół Kolei odbędzie się w Rogowie

redakcja 12.09.2022 1k

II Kongres Entuzjastów i Przyjaciół Kolei odbędzie się w Rogowie
Fot. RK
W pierwszy weekend października, w Rogowie w województwie łódzkim odbędzie się II Kongres Entuzjastów i Przyjaciół Kolei. Podczas paneli dyskusyjnych, sesji warsztatowych i wizyt studyjnych aktywiści z całej Polski wymienią się doświadczeniami z działań na rzecz transportu szynowego. A wspólne warsztaty i spotkania pozwolą im się lepiej poznać.
To już drugie spotkanie kolejowych zapaleńców i społeczników. Pierwsze odbyło się w ubiegłym roku w Piasecznie na Mazowszu. Zgodnie z ideą Kongresu zmieni się region i tym razem sympatycy kolei będą dzielić się doświadczeniami i dyskutować w województwie łódzkim.

W programie tegorocznej edycji, organizowanej przez Fundację ProKolej wspólnie z Fundacją Polskich Kolei Wąskotorowych znajdzie się cykl prezentacji o projektach realizowanych z sukcesem w różnych zakątkach sieci kolejowej oraz dyskusja o rozwoju branży i finansowaniu wspierających ją podmiotów. Będzie też czas na wizytę studyjną na kolei muzealnej, przejazd pociągiem specjalnym oraz na spotkania nieformalne.

– Pojedynczy człowiek może napisać skargę, czy reklamację i na tym w zasadzie jego możliwości zmieniania kolei się kończą. Ale jeśli uda się zebrać grupę, nawet niedużą i założyć stowarzyszenie albo dołączyć do istniejącej organizacji, to na prawdę można sporo osiągnąć – mówi Jakub Majewski, prezes Fundacji ProKolej, zachęcając do wzięcia udziału w Kongresie.

Organizatorzy podkreślają, że zaproszenie skierowane jest do wszystkich sympatyków transportu szynowego oraz formalnych i nieformalnych grup wspierających rozwój i starających się podnosić jakości transportu publicznego w naszym kraju. Za to uczestnicy wcale nie muszą mieć wiedzy fachowej. Tym bardziej Podczas kongresu będzie możliwość m.in. spotkań z przedstawicielami firm z branży, którzy w razie czego pomogą lepiej zrozumieć skomplikowaną specyfikę kolei.

Fundacja Polskich Kolei Wąskotorowych działa już ponad 20 lat. Od samego początku do teraz wszystkie osiągnięcia organizacji bazują na społecznym zaangażowaniu szerokiego grona wolontariuszy. Zarówno wiek jak i dotychczasowe osiągnięcia naszej fundacji pokazują że inicjatywy społeczne w obszarze kolejnictwa nie muszą być jednorazowymi zrywami a przemyślane i dobrze zorganizowane działania trzeciego sektora mają wymierny wpływ na kształt polskiej kolei. Tegoroczny kongres to świetna okazja do kolejnej wymiany doświadczeń i dobrych praktyk w szerszym gronie – podkreśla Adam Wawrzyniak z Fundacji Polskich Kolei Wąskotorowych.

Szczegółowy program kongresu i rejestracja jest dostępna na stronie: https://kolej365.pl/ii-kongres-entuzjastow/

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony