Partnerzy serwisu:

Ignacy Góra: Praca kolejarza to służba

Ignacy Góra 20.03.2020 8,3k

Ignacy Góra: Praca kolejarza to służba
Fot. UTK
Lekarze, ratownicy, pielęgniarki, pracownicy służb sanitarnych – to bohaterowie walki z koronawirusem, o których wie każdy. Jednak jest wielu „cichych” bohaterów, którzy codziennie przychodzą do pracy i bez których nie moglibyśmy normalnie funkcjonować. Wśród nich są pracownicy kolei. Kolejny raz swoją postawą potwierdzają, że praca na kolei to służba – pisze dr inż. Ignacy Góra, prezes Urzędu Transportu Kolejowego.
Polska i Polacy zmagają się z wielkim wyzwaniem. W takich chwilach niezbędne jest, aby część z nas stanęła do służby. Kolejarze każdego dnia, pomimo możliwego zagrożenia, wykonują swoje obowiązki. Są bohaterami dnia codziennego. Mówi się może o nich rzadko, ale to dzięki nim możemy dojechać do pracy i domu, a towary trafiają do odbiorców. Potrzebny jest transport zbiorowy, bo nie wszyscy mogą pracować zdalnie.

Szczególną rolę odgrywają tu kierownicy pociągów i konduktorzy, którzy mają bezpośredni kontakt z podróżnymi. Bez ich zaangażowania i poczucia odpowiedzialności nie byłoby możliwe przemieszczanie się pociągów. Równie ważni są też Ci, których nie spotykamy, nie widzimy na co dzień. Maszyniści, rewidenci, manewrowi, ustawiacze, dyżurni ruchu i wiele innych osób, bez których nie jest możliwe prowadzenie ruchu.

Nie pierwszy raz w historii kolejarze potwierdzają, że ich praca jest czymś więcej niż zwykłą pracą – jest służbą.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport