Partnerzy serwisu:

Idom ma przygotować dokumentację dla modernizacji linii 33

Michał Szymajda 13.05.2020 2,9k

Idom ma przygotować dokumentację dla modernizacji linii 33
Kolejowy most na Wiśle w Płockufot. M. Szymajda
PKP Polskie Linie Kolejowe wybrały wykonawcę, który ma przygotować studium wykonalności dla przyszłej modernizacji linii 33 od Kutna przez Płock aż do Sierpca.
O przyznanie zlecenia starało się aż sześciu potencjalnych wykonawców dokumentu. Ostatecznie 8 maja PKP PLK wskazała konsorcjum Idom Inżynieria i Idom Consulting jako zwycięzcę przetargu, z ofertą wartą 3,8 mln zł. Idom złożył najtańszą ofertę. PLK rozpatrywała jeszcze ofertę spółki BBF oraz Multiconsult, jednak okazały się one droższe. Zarządca odrzucił natomiast oferty Schuessler-Plan Inżynierzy, Arcadis i WYG International.

Modernizacja linii kolejowej nr 33 Kutno – Sierpc znalazła się na liście analizowanych projektów w ramach prac planistycznych związanych z nową perspektywą finansową 2021–2027. Podstawowym efektem niedawno naprawionej linii pomiędzy Płockiem a Kutnem linii miałoby być podniesienie dopuszczalnej prędkości: ze 100 do 120 km/godz dla pociągów pasażerskich oraz do 100 km/godz. dla pociągów towarowych na odcinku od Kutna do płockiej rafinerii, a później, do Sierpca – do 80 km/h. Modernizacja miałaby też doprowadzić do wydłużenia torów stacyjnych, naprawy przystanków osobowych oraz zwiększenia nacisków na oś.

Analizie poddana ma być również koncepcja budowy nowych łącznic w obrębie węzła Kutno – z linii nr 33 na linię 3 w kierunku Poznania oraz z linii nr 33 na linię nr 18 (Kutno – Toruń Gł. – Piła Gł.).

Więcej na temat przetargu i ostatnich prac na linii kolejowej 33 można przeczytać tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony