Partnerzy serwisu:

ICE 4 rozpoczęły kursy nadzorowane z pasażerami w Niemczech

Michał Szymajda 02.11.2016 401

ICE 4 rozpoczęły kursy nadzorowane z pasażerami w Niemczech
ICE 4 rozpoczęły kursy nadzorowane z pasażerami w NiemczechFot. DB
31 października pierwszy elektryczny zespół trakcyjny dużych prędkości ICE 4 (wcześniej nazywany ICE X) wyprodukowany przez Siemensa w kooperacji z Bombardierem rozpoczął kursy z pasażerami.
Pierwszy ze składów rozpoczął kursowanie w ramach połączenia ICE Hamburg Altona – München HBF (odjazd o godzinie 4:41, przyjazd do Monachium na 9:46) oraz München HBF – Hamburg Altona (odjazd o godzinie 14:16, na miejscu o 17:21). Pierwotnie jazdy nadzorowane z pasażerami miały rozpocząć się 24 października, jednak przesunięto je na późniejszy termin. To właśnie pomiędzy Monachium a Hamburgiem w grudniu 2017 ICE 4 mają rozpocząć normalne jazdy z klientami DB, zastępując ponad 25-letnie szybkie pociągi ICE pierwszej generacji.

Przejazdy z pasażerami mają prowadzić do „sprawdzenia bojem” napędu i konstrukcji pociągów a także sprawdzenia użyteczności rozwiązań w przestrzeni pasażerskiej. Będą trwały rok i mają zminimalizować możliwość pojawienia się „chorób wieku dziecięcego” w pozostałych zamówionych przez DB składach, których łącznie będzie 130, z możliwością rozszerzenia kontraktu do 300 pociągów.

Dwunastoczłonowy pociąg ma prawie 350 metrów długości i dysponuje 830 miejscami siedzącymi (w tym 205 w klasie pierwszej), zaś w wersji siedmioczłonowej znajdzie się tam 456 miejsc (w tym 77 w klasie pierwszej), włącznie ze strefą malucha, a także z wagonem restauracyjnym. W składach znajdą się także miejsca dla rowerów. Dłuższy pociąg będzie mógł rozwijać prędkość do 250 km/h, krótsze – do 230 km/h. To, co najbardziej wyróżnia nową serię zestawów ICE od pozostałych to możliwość zmiany konfiguracji składu poprzez dodanie np. wagonów silnikowych dla potrzeb linii w cięższym terenie, lub wydłużenie/skrócenie pociągów w bazach użytkownika, bez konieczności interwencji producenta.

W związku z zamówieniem DB we Wrocławiu powstałą nowa hala do montażu pudeł pociągów ICE 4 generacji (ich produkcją zajmuje się Bombardier). Jej oficjalne otwarcie odbędzie się 3 listopada. Więcej na temat inwestycji przeczytasz tutaj.Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony