Partnerzy serwisu:

IC Szyndzielnia na stałe nie zatrzyma się w Chybiu

Przemysław Brych 21.03.2023 3,3k

IC Szyndzielnia na stałe nie zatrzyma się w Chybiu
IC Szyndzielnia w ChybiuFot. Michał Janny
Podczas ostatniego zamknięcia torowego pociąg IC Szyndzielnia relacji Bielsko-Biała Główna -Ustka został odwołany na odcinku z Bielska -Białej do Chybia. Podróżni do stacji Chybie przewożeni byli zastępczą komunikacją autobusową. Mimo to przez czas, kiedy Szyndzielnia zaczynała i kończyła trasę w Chybiu, mogli kupować bilety również z tej miejscowości, co spotkało się z dużym zainteresowaniem podróżnych.
Jak wskazuje Michał Janny mieszkaniec Chybia jeszcze przed przyjazdem komunikacji zastępczej z Bielska-Białej skład Szyndzielni wypełniał się pokaźną grupką podróżnych. Nasz rozmówca dodaje, że były to osoby głównie z okolicznych miejscowości Landeka, Rudzicy oraz Iłownicy, a także Strumienia, który w odróżnieniu od Chybia jest miastem, ale podobnie jak Chybie leży przy linii kolejowej, przez którą przejeżdża Szyndzielnia. Również bez zatrzymania.

– Podróżni, którzy wsiedli w Chybiu, są zmuszeni dojeżdżać na Szyndzielnię do Czechowic-Dziedzic lub Żor. W rekordowym dniu przed przyjazdem ZKA do pociągu w Chybiu wsiadły, aż 63 osoby – dodaje.

Bez postojów w Chybiu i Strumieniu

Zapytaliśmy PKP InterCity czy planuje w przyszłości rozszerzyć postoje pociągu "Szyndzielnia" o Chybie lub Strumień. Jednak jak informuje nas przewoźnik postoje w Chybiu miały jedynie charakter tymczasowy. - Plan zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego w międzywojewódzkich i międzynarodowych przewozach pasażerskich nie przewiduje postojów w Strumieniu i Chybiu - dodaje przedstawiciel przewoźnika.

Podróż PKP IC z Cieszyna tylko z przesiadką

W związku z brakiem postoju w Chybiu niemożliwym jest na tę chwilę skomunikowanie w tej stacji pociągów PKP IC z pociągi Kolei Śląskich do i z Cieszyna. Dlatego zapytaliśmy przewoźnika, czy w przyszłości przewiduje możliwość rozszerzenia siatki połączeń o nadolziański gród.

– Ewentualne uruchomienie połączeń dalekobieżnych obsługujących Cieszyn, zgodnie z planem zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego w międzywojewódzkich i międzynarodowych przewozach pasażerskich, może być jedynie przedmiotem analiz w kolejnych rozkładach jazdy. Do tego czasu pasażerowie planujący dalszą podróż do lub z Cieszyna mogą korzystać z połączeń przesiadkowych (na stacji Czechowice-Dziedzice, lub Katowice – dop. red.) – kończy PKP IC.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony