Partnerzy serwisu:

IC Rejewski wyprawiony na niewłaściwy tor. Powołano komisję

Jakub Madrjas 15.06.2022 21,4k

IC Rejewski wyprawiony na niewłaściwy tor. Powołano komisję
fot. Wikimapia
Wczoraj (14 czerwca) pociąg IC 5129 Rejewski został skierowany na zamknięty tor nr 1 w stacji Kowalewo Pomorskie. Zdaniem PKP Intercity, nie było bezpośredniego zagrożenia dla podróżnych.
O zdarzeniu poinformował profil Z Biegiem Szyn na twitterze – w Kowalewie Pomorskim pociąg PKP Intercity "Rejewski" jadący z Bydgoszczy do Warszawy został skierowany na tor, który był zajęty przez inny pociąg – zaalarmował.

Zdarzenie potwierdza Agnieszka Serbeńska z biura prasowego PKP Intercity. – Wczoraj, 14 czerwca br., o godz. 11:07 pociąg IC 5129 Rejewski rel. Bydgoszcz Główna – Warszawa Zachodnia został skierowany na zamknięty tor nr 1 w stacji Kowalewo Pomorskie – poinformowała "Rynek Kolejowy". Zdaniem przewoźnika, co bardzo istotne, na torze nie znajdował się wówczas żaden inny pojazd.

– Zdarzenie nie stanowiło bezpośredniego zagrożenia dla podróżnych. Powołano komisję do wyjaśnienia przyczyn zdarzenia – podała przedstawicielka PKP IC. W pociągu podróżowało 150 osób. - Po przestawieniu składu na właściwy tor (nr 2) i zgodzie komisji pociąg ruszył w dalszą drogę z opóźnieniem 62 min. Podróżni otrzymali poczęstunki - informuje Agnieszka Serbeńska.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony