Partnerzy serwisu:

IC Praha bez skomunikowania z Kolejami Śląskimi? KŚ odpiera zarzuty

Michał Szymajda 18.12.2017 44

IC Praha bez skomunikowania z Kolejami Śląskimi? KŚ odpiera zarzuty
Fot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
Nasi czytelnicy skarżą się na niektóre założenia dotyczące wprowadzonego rozkładu jazdy. Jedna z uwag dotyczy braku skomunikowania pociągu IC Praha z pociągami regionalnymi Kolei Śląskich. Przewoźnik odpiera zarzuty.
– Dotychczas IC „Praha” był w Rybniku doskonale skomunikowany z pociągiem KŚ do Raciborza. Przesiadało się wiele osób. W nowym rozkładzie jazdy, na połączenie do Raciborza trzeba czekać ponad godzinę. Na dworcu w Rybniku, gdzie nie ma nic – pisze w mailu czytelnik, skarżąc się także na inne połączenia.

– To samo dotyczy powrotnego połączenia, tym razem z nowo wprowadzonym IC „Varsovia”. Tutaj pociąg z Raciborza do Rybnika przyjeżdża 20 minut po odjeździe IC. Można go złapać w Chałupkach, po ponad godzinnym oczekiwaniu po przyjeździe z KŚ z Raciborza. Znów brak jakiejkolwiek koordynacji IC – KŚ – czytamy w mailu czytelnika.

Koleje Śląskie odpowiadają, że musiały uwzględnić także inne, bardziej popularne skomunikowanie z pociągiem w kierunku Wrocławia.

– Godziny kursowania pociągu do Raciborza, o którym mówi podróżny, są dopasowane do skomunikowania w Nędzy z pociągiem w kierunku Wrocławia. Z naszych obserwacji wynika, że takie skomunikowanie cieszy się większym zainteresowaniem podróżnych – napisał Michał Wawrzaszek, rzecznik Kolei Śląskich, w odpowiedzi na mail czytelnika. Zwraca też uwagę na stałe godziny kursowania pociągów KŚ, które są łatwe do zapamiętania przez pasażerów.

– Pociągi osobowe Rybnik – Racibórz kursują w stałym interwale – co godzinę w okresie szczytowym i co dwie godziny poza szczytem, a zmiana godzin kursowania w sposób sugerowany przez podróżnego zaburzyłaby tę częstotliwość. Chcielibyśmy też zaznaczyć, że, wbrew temu co pisze czytelnik, na dworcu w Rybniku znajduje się ogrzewana poczekalnia i kilka punktów handlowych – dodał rzecznik.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony