Partnerzy serwisu:

Hyperloop Virgin po raz pierwszy pojechał z pasażerami [film]

Michał Szymajda 09.11.2020 4,5k

Spółka Virgin Hyperloop poinformowała o udanym teście swojego pojazdu. Po raz pierwszy w krótką podróż udali się pasażerowie na pokładzie bolidu.
Test pojazdu z dwoma pasażerami na pokładzie miał miejsce w niedzielę 8 listopada na torze testowym zlokalizowanym na pustyni Nevada w pobliżu Las Vegas. Pasażerem został Josh Giegel, szef działu technologicznego Virgin Hyperloop oraz Sara Luchian, szefowa działu passenger experience.

Zanim hyperloop wjechał tunelu pozbawionego powietrza, pojazd musiał przejechać przez specjalną śluzę. Następnie udało się rozpędzić go do prędkości 100 mil na godzinę (160 km/h). To wszystko udało się na torze testowym mierzącym 500 metrów. Pasażerowie poczuli podobne przyspieszenie jak w wypadku przebywania na pokładzie odrzutowca podczas startu.

Virgin Hyperloop pochwalił się, że przeprowadził już około 400 testów swojego hyperloopa, lecz ten był pierwszym z pasażerami na pokładzie. Planowana jest budowa pojazdu zdolnego przewieźć 23 pasażerów.
Ważnym aspektem testów jest sprawdzanie działania wentylacji wnętrza kapsuły, a także komunikacji między operatorem systemu i pasażerami wewnątrz. Virgin przeprowadził już testy z większą prędkością: 240 mil
na godzinę, jednak bez pasażerów. Docelowo, na dłuższym torze, pojazd ma rozpędzić się do 670 mil na godzinę.

– Obecnie nikt nie jest bliżej osiągnięcia celu, jakim jest uczynienie hyperloopa powszechnie używanym środkiem transportu. To, co widzimy to pełnoskalowy pojazd, który nie tylko działa w rurze próżniowej, ale też przewozi ludzi – powiedział Jay Walder, prezes VH.

Przed wynalazcami z VH stoi jeszcze cała masa problemów. Przede wszystkim należałoby określić ramy prawne i zasady bezpieczeństwa dla tego typu środka transportu.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony