Partnerzy serwisu:

Hybrydy z Newagu już w Kołobrzegu [zdjęcia]

Michał Szymajda, Ziemowit Czerski 16.12.2020 407

arrow
arrow
Hybrydy z Newagu już w Kołobrzegu [zdjęcia]
Fot. Wojtek Skibiński
Hybrydy z Newagu już w Kołobrzegu [zdjęcia]
Hybrydy z Newagu już w Kołobrzegu [zdjęcia]
Hybrydy z Newagu już w Kołobrzegu [zdjęcia]
Dwa zespoły trakcyjne Newagu 36WEh Impuls dla zachodniego Pomorza są już gotowe. Zbudowano je w rekordowym czasie. Na początek 2021 roku zapowiedziano ich prezentację i wprowadzenie do ruchu z pasażerami. Dziś (16 grudnia) dojechały do Kołobrzegu. 
Bimodalny zespół trakcyjny 36WEh z wariantem 36WEhd otrzymał państwowe dopuszczenie do eksploatacji 28 października 2020. Adamowi Kupniewskiemu udało się sfotografować zespoły trakcyjne, które wyróżniają się specjalnym malowaniem.

Umowę na zakup pojazdów podpisano 16 lipca 2020 roku w Szczecinie mamy, więc do czynienia z absolutnie rekordowym czasem produkcji i homologowania pojazdów do ruchu pasażerskiego. Umowa z Urzędem Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego zakłada opcję na zakup kolejnych dziesięciu takich pociągów. Kolejnym klientem na nie będzie województwo dolnośląskie.

Jak poinformował „Rynek Kolejowy” zespół prasowy urzędu marszałkowskiego, oficjalna prezentacja hybrydowych Impulsów będzie miała miejsce na początku 2021 roku.

Aktualizacja 16 grudnia

Oba pojazdy zamówione przez Urząd Marszałkowski woj. Zachodniopomorskiego dojechały do Kołobrzegu, gdzie od dzisiaj będą stacjonować w sekcji Polregio. – Przez najbliższe dni odbywać się będą szkolenia maszynistów i obsługi warsztatowej, a oficjalna prezentacja wstępnie jest planowana na 2 dekadę stycznia – donosi Ziemowit Czerski. EN63H zostaną przeznaczone do kursowania na połączeniach z Kołobrzegu i Koszalina przez Gryfice do Szczecina oraz Szczecin – Szczecinek.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony