Partnerzy serwisu:

Honorowanie biletów: PKP IC współpracuje z Kolejami Wielkopolskimi i Śląskimi

Jakub Madrjas 12.03.2018 2,1k

Honorowanie biletów: PKP IC współpracuje z Kolejami Wielkopolskimi i Śląskimi
Fot. Kolejarz Dawid, SM42.pl
Z powodu prac torowych uruchomiono kolejną współpracę Kolei Śląskich i PKP Intercity. Na odcinku Zawiercie – Katowice – Zawiercie spółki wzajemnie honorują bilety. Posiadacze biletów PKP Intercity mogą skorzystać też z pociągów Kolei Wielkopolskich na odcinku Kutno – Konin.
Ze względu na prace prowadzone od 12 marca na odcinku Zawiercie – Katowice – Zawiercie, uzgodniono wzajemne honorowanie biletów Kolei Śląskich i PKP Intercity od 12 marca do 23 marca oraz od 17 kwietnia do 8 maja 2018 roku. – Bilety ważne na przejazd naszymi pociągami są honorowane we wszystkich pociągach uruchamianych przez PKP Intercity z wyjątkiem pociągów EIP – informują Koleje Śląskie. To nie pierwszy przypadek współpracy tych przewoźników.

Podróżny z biletem Kolei Śląskich może zająć wolne miejsce siedzące w pociągu PKP IC wyłącznie do czasu zgłoszenia się osoby posiadającej bilet ze wskazaniem tego miejsca.  Podróżnym tym na przejazd pociągiem PKP IC nie wydaje się nieodpłatnych biletów dodatkowych ze wskazaniem miejsca do siedzenia. Zabranie bagażu, roweru czy psa odbywa się tylko na zasadach i warunkach obowiązujących u przewoźnika, którego pociągiem odbywa się przejazd.

Od dnia 11 marca 2018 r. do 09 czerwca 2018 r. na odcinku Kutno – Konin w pociągu nr 17201 i pociągu nr 17219 oraz na odcinku Konin – Kutno w pociągu nr 71200 obowiązuje honorowanie ważnych biletów wydanych na przejazdy pociągami uruchamianymi przez PKP Intercity. 

Jak informuje przewoźnik, osoby zamierzające odbyć podróż w relacji do/z stacji Konin, Koło, Kłodawa: pociągami odpowiednio kategorii TLK, IC – mogą nabyć bilet na jednorazowy przejazd, z zastosowaniem opłat obowiązujących dla kategorii pociągu pospiesznego na całej drodze przewozu, pociągami TLK i IC (lub odwrotnie), z przesiadką – mogą nabyć bilet kombinowany na jednorazowy przejazd, z zastosowaniem opłat obowiązujących dla danej kategorii pociągów pospiesznych na poszczególnych odcinkach podróży i jednocześnie – w miarę wolnych miejsc – bilet dodatkowy ze wskazaniem miejsca do siedzenia w relacji do/z stacji Kutno.

Pasażerowie chcący jechać pociągami TLK/IC i EIC/EIP, z przesiadką – mogą nabyć bilet na jednorazowy przejazd, z zastosowaniem opłat obowiązujących dla kategorii pociągów pospiesznych na całej drodze przewozu i jednocześnie odpowiednią dopłatę za przejście do pociągu kategorii ekspresowej oraz – w miarę wolnych miejsc – bilety dodatkowe ze wskazaniem miejsca do siedzenia na przejazd w każdym z tych pociągów, przy czym bilet dodatkowy na przejazd pociągiem zdążającym na przesiadkę na stacji w Kutnie do/z pociągu KW, można nabyć wyłącznie w relacji do/z stacji Kutno.

Na stronie PKP Intercity jest szereg wskazówek dla podróżnych, którzy nabyli bilety w kanale zdalnym z zamiarem przesiadki. Generalnie muszą oni zgłosić swój zamiar drużynie konduktorskiej PKP IC i ewentualnie dokonać dopłaty. 

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony