Partnerzy serwisu:

Holenderscy operatorzy zamawiają kolejne pociągi Stadlera

Łukasz Pastor 14.03.2016 163

Holenderscy operatorzy zamawiają kolejne pociągi Stadlera
Graf. Stadler
Szwajcarski Stadler otrzymał kolejny kontrakt z Holandii. Tym razem wyprodukuje 16 pociągów Flirt 3. Wartość kontraktu na dostawę elektrycznych zespołów trakcyjnych to 125 mln euro.
Pociągi zostały zamówione przez firmy Keolis oraz Syntus. Łącznie w ramach zamówienia zostanie dostarczonych dziewięć trójczłonowych pociągów oraz siedem czteroczłonowych. Kontrakt zawiera także zapis o 15-letnim okresie utrzymywania nowych pociągów.

Wszystkie pociągi Flirt 3 zostaną zbudowane w szwajcarskim zakładzie producenta. Pierwszy ma być gotowy do testów w czerwcu przyszłego roku. Nowe ezt będą eksploatowane na linii Zwolle – Kampen oraz Zwolle 
– Enschede. Na trasy wyjadą w grudniu 2017 roku.

Pociągi będą rozpędzać się do prędkości 160 km/h. Każdy z zamówionych Flirtów będzie spełniał europejskie normy TSI, które uwzględniają m.in. odpowiednie wskaźniki dotyczące obniżonego poziomu emisji hałasu, oszczędności energii, a także dostosowania pociągów do potrzeb osób niepełnosprawnych.

To już kolejny kontrakt Stadlera na dostawę Flirtów dla Holandii. W tej chwili w zakładzie w Siedlcach powstają pierwsze pociągi w ramach kontraktu na dostawę 58 ezt. Na początku grudnia 2014 roku Koleje Holenderskie poinformowały, że zamierzają zakupić około 60 ezt, z uwagi na konieczność poprawy oferty przewozowej, ponieważ stale rośnie liczba pasażerów korzystających z linii regionalnych. Do wyboru dostawcy taboru doszło w trybie bezprzetargowym. Jednocześnie powstaje też sześć Flirtów dla przewoźnika Abellio.

W tej chwili przedstawiciele Stadlera, ze względu na dużą liczbę zamówionych pociągów, zastanawiają się nad uruchomieniem centrum utrzymaniowego w Holandii.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
STADLER
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony