Partnerzy serwisu:

Hitachi powiększa fabrykę w Wielkiej Brytanii

Tomasz Kościelny 01.09.2018 1,6k

Hitachi powiększa fabrykę w Wielkiej Brytanii
Fot. Youtube
Za 5 mln funtów firma Hitachi wybudowała kolejną halę produkcyjną w Newton Aycliffe. To oznacza, że koncern dalej chce walczyć o europejskie kontrakty taborowe oraz stawia na umocnienie swojej pozycji dostawcy pociągów w Wielkiej Brytanii.
Dzięki oddanej właśnie do użytku hali produkcyjnej, wydatki Hitachi na inwestycje w zaplecze produkcyjne sięgnęły już 100 mln funtów. Jak informują przedstawiciele koncernu, powiększenie powierzchni zakładu pozwoli na zwiększenie mocy produkcyjnej w Newton Aycliffe oraz na pozyskiwanie kolejnych kontraktów.

Firma dostała zapewnienie od przedstawicieli brytyjskiego parlamentu, że będą oni wspierać jej działalność, nie tylko ze względu na to, że powstają nowe miejsca pracy w brytyjskim oddziale przedsiębiorstwa, lecz także tysiące etatów oraz kontraktów czasowych w całym regionie. Ze statystyk wynika, że z każdym nowym miejscem pracy stworzonym w Hitachi, powstaje 1,5 nowego etatu w innych przedsiębiorstwach, które działają choćby w branży dostawców.

- Nasza załoga z Newton Aycliffe tworzy światowej klasy zespół, który buduje pociągi dla całego kraju. Nowa hala to kolejny krok w kierunku rozwoju zakładu w tej miejscowości - podkreśla szef ds. produkcji w brytyjskim oddziale Hitachi Ross Nagle. Zakład w ostatnich latach zakupił w Wielkiej Brytanii elementy do budowy i utrzymania pociągów o wartości 628 mln funtów. Pochodziły one od ponad tysiąca stu różnych dostawców.

Fabryka pociągów w Newton Aycliffe została otwarta w 2015 roku. Kontrakt na jej budowę został podpisany w maju 2013 roku. Inwestycję zrealizowała firma Merchant Place Developments. Producent zaznacza, że liczy na kolejne zamówienia od brytyjskich klientów oraz przewoźników z innych krajów europejskich, co pozwoli na stabilne funkcjonowanie zakładu. Hala produkcyjna ma połączenie z brytyjską siecią kolejową, a także zelektryfikowany tor testowy, który powstał na terenie wydzierżawionym od zarządcy infrastruktury.

W tej chwili w brytyjskim zakładzie Hitachi jest zatrudnionych na czas nieokreślony ok. 730 osób.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony