Partnerzy serwisu:

Hitachi chce wyposażyć składy zespolone Class 800 w baterie

Michał Szymajda 10.01.2021 18

Hitachi chce wyposażyć składy zespolone Class 800 w baterie
Fot. GWR
Hitachi i firma Eversholt Rail opracują plan zainstalowania akumulatorów w pociągach zespolonych Class 800. Obecnie pojazdy te mają możliwość poruszania się zarówno dzięki energii elektrycznej z sieci trakcyjnej, jak i przy wykorzystaniu silników spalinowych.
Hitachi Rail i Eversholt Rail (firma zajmująca się utrzymaniem zespołów trakcyjnych) podpisały umowę, której celem jest montaż baterii w nowych pociągach Great Western Railway Intercity Express, które przewożą pasażerów między Penzance a Londynem. 36 sztuk Class 800 zostało wprowadzonych do ruchu w sierpniu 2018 r. Partnerstwo ma wykazanie, że innowacja spełnia standardy obsługi pasażerów i bezpieczeństwa.

Obecnie większa część 300-kilometrowej trasy wymaga wykorzystania silników spalinowych w pojazdach (ich prędkość maksymalna to 200 km/h). Hitachi i Eversholt poszukują zastępstwa dla silników wysokoprężnych.

– Analizujemy nowe technologie, takie jak zasilanie akumulatorowe, oraz oceniamy wykonalność tej inwestycji na sieci GWR – powiedział Matthew Golton, dyrektor zarządzający GWR.

Według Hitachi na niezelektryfikowanych odcinkach trasy akumulatory uzupełnią moc silników, zmniejszają zużycie paliwa i emisję dwutlenku węgla o ponad 20 procent. Podczas wjeżdżania i wyjeżdżania w obszary miejskie pociąg byłby zasilany wyłącznie z baterii. Ma to tę zaletę, że poprawia jakość powietrza i zmniejsza poziom hałasu. Na niezelektyfikowanym odcinku linii Londyn – Penzance jest 15 stacji, gdzie pociąg przy odjeździe używałbym tylko baterii.

Hitachi Rail ma czerpać z wiodącej na rynku wiedzy w produkcji akumulatorów oraz z wsparcia swojego partnera – brytyjskiej firmy Hyperdrive Innovation. Obie firmy osiągnęły porozumienie w lipcu 2020 r., Jego efektem ma być wspólna praca na rzecz budowy akumulatorów i innych magazynów energii dla kolejnictwa. Akumulatory mają być produkowane w Anglii, w Sunderland.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony