Partnerzy serwisu:

Hiszpańskie wagony Talgo na testach w Indiach

Łukasz Pastor 09.09.2016 227

Hiszpańskie wagony Talgo na testach w Indiach
FOt. Youtube/comedytrain13
Koleje Indyjskie prowadzą ostatnią fazę testów wagonów Talgo. Podczas jazd pociąg utrzymywał prędkość 140 km/h. Pozwoliło to na skrócenie podróży w relacji Nowe Delhi – Mumbaj aż o blisko cztery godziny. Na razie nie wiadomo jednak, kiedy dokładnie Talgo zagości na stałe na indyjskich torach.
Mimo że czas podróży, jaki udało się osiągnąć w trakcie jazdy testowej, jest zadowalający, to pojawiły się pewne problemy. Modyfikacji będą wymagały wejścia do pociągów. Okazuje się, że różnica poziomów i przestrzeń pomiędzy pociągiem a peronem są zbyt duże, a to może znacznie utrudniać pasażerom wchodzenie do pociągu i wpływać negatywnie na bezpieczeństwo, dlatego potrzebne są zmiany w tym zakresie.

Podczas testów w sierpniu wagony prowadzone były z maksymalną prędkością 140 km/h. Pociąg pokonał wówczas trasę w czasie 12 godzin i 7 minut. Wcześniej prędkości były niższe i czas przejazdu dłuższy. 8 września powrócono do jazd testowych w relacji Nowe Delhi – Mumbaj. Pociąg miał pokonać trasę w czasie 12 godzin i 12 minut, ale nie udało mu się osiągnąć tego wyniku. Ze stacji Nowe Delhi wyjechał w środę o godz. 14:45, a do Mumbaju dotarł w czwartek o godz. 3:14 (prognozowano przyjazd o godz. 2:57). Przed kolejarzami jeszcze jedna jazda testowa – z maksymalną prędkością do 150 km/h.

Indyjskie Ministerstwo ds. Kolei postawiło sobie za cel zredukowanie czasu podróży pociągów w relacji Nowe Delhi – Mumbaj z dzisiejszych 16 godzin do 12 godzin. Testy pociągów Talgo mają pozwolić na osiągnięcie tego wyniku, m.in. dzięki pasywnemu systemowi wychylnego pudła. Pozwala on na pokonywanie łuków z prędkością o 20% wyższą niż w przypadku tradycyjnych składów. Wiadomo, że Ministerstwo ds. Kolei rozważa przetestowanie hiszpańskich wagonów również na innych trasach. Jeśli indyjska kolej zdecyduje się na włączenie do eksploatacji wagonów Talgo, nastąpi to najwcześniej za dwa lata.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony