Partnerzy serwisu:

Hiszpańskie Renfe zapowiada przetarg na 105 szybkich regionalnych pociągów

Michał Szymajda 11.05.2019 90

Hiszpańskie Renfe zapowiada przetarg na 105 szybkich regionalnych pociągów
Pociąg regionalny w AndaluzjiFot. Jean-Pierre Vergez-Larrouy, lic. CC BY-SA 3.0
Zarząd narodowego przewoźnika kolejowego Hiszpanii zapowiedział, że rozpisze przetarg na dostawę aż 105 regionalnych pojazdów. Renfe zainteresowane jest zarówno elektrycznymi, jak i elektryczno-spalinowymi, hybrydowymi zespołami trakcyjnymi.
Na konferencji prasowej zorganizowanej 7 maja prezes Renfe zapowiedział, że w pierwszej kolejności spółka kupi 43 pojazdy, a kolejne 62 zestawy dopisze do zamówienie na warunkach opcji.

Pociągi mają być szybkie. Na liniach zelektryfikowanych mają mieć możliwość kursowania z prędkością do 200 km/h, a na odcinkach pozbawionych sieci trakcyjnej – 160 km/h. Będzie to wymagać zainstalowania bardzo silnych jednostek napędowych.

Renfe zapowiedziało, że w przetargu umieści warunek przejęcia serwisowa przez producenta pociągu na okres 15 lat, z możliwością wydłużenia tego okresu. Na zakup pociągów w zakresie podstawowym z utrzymaniem Renfe chciałoby przeznaczyć około 750 mln euro, w wersji rozszerzonej z opcją: ok. 1,32 mld euro. Na realizację kontraktu wykonawca wybrany w drodze otwartego przetargu będzie miał 42 miesiące od momentu jego podpisania.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony