Partnerzy serwisu:

Hiszpańskie koleje państwowe zainteresowane kupnem Leo Expressu?

Jakub Madrjas 23.09.2020 2,7k

Hiszpańskie koleje państwowe zainteresowane kupnem Leo Expressu?
Fo. Oscar Lopez Herrero .
Hiszpański narodowy przewoźnik kolejowy Renfe zdaje się poważnie rozważać zakup czeskiego Leo Expressu. 
Informację o zainteresowaniu hiszpańskiego Renfe kupnem Leo Expressu podał czeski serwis Zdopravy. Dziennikarze natknęli się na hiszpańskiej krajowej platformie zamówień publicznych na ogłoszenie Renfe, dotyczące usług due dilligence, oceny wartości i oceny ryzyka przejęcia. Co zaskakujące, w ogłoszeniu podano cel zakupu – grupę Leo Express Global.

Przetarg o szacunkowej wartości 600 tysięcy euro został bardzo szybko anulowany, ale ogłoszenie wciąż można zobaczyć na stronie. Zdaniem dziennikarzy Zdopravy, ogłoszenie mogło zostać opublikowane przez pomyłkę; tematem na razie nie zainteresowały się media w Hiszpanii. 

Renfe nie odpowiedziało na pytanie dziennikarzy w tej sprawie. Emil Sedlarik, rzecznik Leo Express potwierdził jedynie, że przewoźnik od dawna szuka partnera strategicznego i rozmawia z kilkoma podmiotami, nie potwierdzając informacji i nie zdradzając żadnych szczegółów. 

Przypomnijmy, że choć Leo Express wykazał zysk za 2019 rok, obecnie znajduje się w dość trudnej sytuacji. Nad zakupem przedsiębiorstwa zastanawiały się państwowe České Dráhy, ale w czerwcu ostatecznie zrezygnowano z tego pomysłu. Warto pamiętać o trwającej w Hiszpanii liberalizacji rynku, która ściągnęła na tory konkurencję m.in. w postaci spółek zależnych SNCF i Trenitalii. Może to skłaniać narodowego przewoźnika do poszukiwania okazji do przejęć w Europie.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony