Partnerzy serwisu:

Hiszpania: Pół miliarda euro na nowe pociągi

Łukasz Pastor 10.06.2017 65

Hiszpania: Pół miliarda euro na nowe pociągi
Fot. Talgo
Firma Talgo została wyłoniona jako dostawca 15 pociągów kolei dużych prędkości dla przewoźnika Renfe. Wartość kontraktu to 495 mln euro. Pociągi zostaną włączone do eksploatacji w 2020 roku.
Zawarty kontrakt to opcja na dostawę kolejnych pociągów, w ramach wcześniej podpisanej umowy. Zapis o rozszerzeniu zamówienia został zawarty w kontrakcie na dostawę 15 pociągów Avril w listopadzie 2016 roku.

Na całkowitą wartość kontraktu składają się: kwota 242,7 mln euro, będąca kosztem zakupu pociągów o zmiennym rozstawie kół oraz 252,3 mln euro za 30-letni okres utrzymania pociągów. Realizacją tej drugiej części kontraktu zajmie się Talgo, przy współpracy z Renfe.

Jak zapowiada przewoźnik, nowe pociągi, które trafią na tory w 2020 roku, będą najnowocześniejszą flotą w Europie oraz będą w stanie poruszać się zarówno po liniach normalnotorowych, jak i szerokotorowych. Rozpędzą się z prędkością do 330 km/h i będą przystosowane do trzech różnych systemów napięcia.

Pociągi Talgo będą także wyposażone w nowoczesne systemy bezpieczeństwa. Będą też lepiej przystosowane do potrzeb osób z ograniczoną mobilnością.

Pierwszy nowy pociąg zostanie dostarczony w przyszłym roku, a cały kontrakt zostanie zrealizowany do roku 2020.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony