Partnerzy serwisu:

Historyczny kontrakt Siemensa. 1200 lokomotyw nie zamówił jeszcze nikt

inf. pras oprac. JM 16.01.2023 9,5k

Historyczny kontrakt Siemensa. 1200 lokomotyw nie zamówił jeszcze nikt
rys. Siemens
Siemens Mobility dostarczy 1200 lokomotyw elektrycznych i zapewni 35 lat pełnej obsługi serwisowej Kolejom Indyjskim. To największe zamówienie taborowe w historii. 
Siemens Mobility otrzymał od Indian Railways zamówienie na 1200 lokomotyw o mocy 9000 koni mechanicznych (HP), co stanowi największe zamówienie na lokomotywy w historii Siemens Mobility i największe zamówienie w historii Siemens India.

Kontrakt za 3 miliardy euro netto


Siemens Mobility zaprojektuje, wyprodukuje, uruchomi i przetestuje lokomotywy. Dostawy planowane są na okres jedenastu lat, a kontrakt obejmuje 35 lat pełnego utrzymania serwisowego. Lokomotywy zostaną zmontowane w fabryce Indian Railways w Dahod, w stanie Gujarat w Indiach. Utrzymanie będzie wykonywane w czterech składach Kolei Indyjskich zlokalizowanych w Vishakhapatnam, Raipur, Kharagpur i Pune. Montaż i utrzymanie lokomotyw będzie realizowane wspólnie z pracownikami Indian Railways. Kontrakt ma całkowitą wartość około 3 mld euro, bez podatków i zmian cen – podaje producent.

– Siemens wspiera zrównoważoną transformację indyjskiego sektora transportowego, ponieważ kraj ten dąży do niemal dwukrotnego zwiększenia zdolności przewozowej na swoich liniach kolejowych – powiedział prezes Siemensa Roland Busch cytowany w komunikacie.

Jedne z najpotężniejszych lokomotyw na świecie


– Jesteśmy zachwyceni, że możemy współpracować z Kolejami Indyjskimi i dostarczyć jedną z najpotężniejszych dostępnych lokomotyw elektrycznych. Te nowe lokomotywy pomogą zwiększyć transport towarowy w jednej z największych sieci kolejowych na świecie, ponieważ mogą one zastąpić od 500 000 do 800 000 ciężarówek w ciągu swojego cyklu życia. To historyczne zamówienie cementuje zdecydowane zobowiązanie Kolei Indyjskich do osiągnięcia 100% elektryfikacji ruchu kolejowego w Indiach. Nasze partnerstwo jeszcze bardziej wzmocni pozycję Siemens Mobility w Indiach i wesprze rozwijający się rynek kolejowy tego kraju – powiedział Michael Peter, prezes Siemens Mobility.

Nowoczesne lokomotywy będą wykorzystywane do transportu towarowego w całej sieci Kolei Indyjskich i są przeznaczone do ciągnięcia ładunków o masie 4 500 ton z maksymalną prędkością 120 km na godzinę. Lokomotywy 9000 HP, będą jednymi z najpotężniejszych seryjnie dostarczanych lokomotyw towarowych na świecie. Producent zapowiada zaawansowane systemy napędowe, które są również produkowane lokalnie w fabrykach Siemens Mobility w Indiach. Siemens Mobility wykorzysta moc swojej platformy Railigent, aby zapewnić najwyższą dostępność i wydajność.

Sieć indyjska jest prawie w całości zelektryfikowana

Indie posiadają jedną z największych na świecie sieci transportu kolejowego i logistyki, z której codziennie korzysta 24 mln pasażerów w ponad 22 tys. pociągów. Dodatkowo rząd Indii planuje zwiększyć udział kolei w transporcie towarowym do 40-45% z obecnych około 27%. Indie są jednym z niewielu krajów na świecie z prawie w pełni zelektryfikowaną siecią kolejową. Jako jeden z najszybciej rozwijających się rynków kolejowych na świecie, Indie mają jasno określone cele w zakresie zrównoważonego rozwoju i technologii. Koleje indyjskie i rząd Indii są wyraźnie zaangażowane w inwestycje w najnowocześniejsze produkty, aby osiągnąć zerową emisję CO2 netto do 2030 roku. Projekt 9000 HP jest tego świadectwem. Jako lider technologii, Siemens Mobility jest mocno zaangażowany w dostarczanie światowej klasy rozwiązań, które pomogą przekształcić kolej w Indiach – podsumowuje producent.

Historia Siemensa w Indiach sięga 1867 roku, kiedy to Werner von Siemens i jego bracia zbudowali indoeuropejską linię telegraficzną z Londynu do Kalkuty. Siemens wspierał koleje indyjskie najnowszymi technologiami przez dziesięcioleci i oferuje pełną gamę inteligentnych i wydajnych technologii i rozwiązań dla transportu pasażerskiego i towarowego, w tym infrastruktury kolejowej i taboru.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony