Partnerzy serwisu:

Herby Stare: Wymiana rozjazdów wymusza zmianę trasy pociągu do Tarnowskich Gór

Kasper Fiszer 08.06.2020 57

Herby Stare: Wymiana rozjazdów wymusza zmianę trasy pociągu do Tarnowskich Gór
Stacja Herby Starefot. Therud, lic. CC BY-SA 4.0
Wymiana rozjazdów w Herbach Starych wymusi prawie półtoramiesięczną zmianę trasy jednego pociągu Polregio. Kurs łączący Lubliniec z Tarnowskimi Górami zostanie skierowany na nieużywaną na co dzień w ruchu pasażerskim łącznicę Herby Nowe – Liswarta. Zmiany wejdą w życie już 15 czerwca.
W czerwcu i lipcu w rozkładzie jazdy pociągów przejeżdżających przez Herby Stare pojawią się pewne zmiany. Jest to związane z pracami infrastrukturalnymi zaplanowanymi tam przez zarządcę infrastruktury. – Za 4 mln zł poprawiamy parametry linii kolejowej nr 61 Kielce – Fosowskie na stacji Herby Stare – mówi Katarzyna Głowacka z Zespołu Prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych.

Półtora miesiąca na wymianę rozjazdów

Nasza rozmówczyni zapowiada, że wkrótce pociągi przejadą przez stację z prędkością do 120 km/godz. Aby było to możliwe, konieczna jest wymiana rozjazdów. W czerwcu i lipcu roboty w tym zakresie mają toczyć się na jednym z dwóch torów linii nr 61. – To kontynuacja działań z 2019 r., kiedy rozjazdy zostały wymienione na sąsiednim torze – podkreśla przedstawicielka PKP PLK.

Wykonawcą inwestycji jest Dolkom. Ruch pociągów pasażerskich w Herbach jest umiarkowany, więc znakomita większośc kursów kierowana będzie swoją standardową trasą pomimo czasowego ograniczenia jej przepustowości. Jeden kurs, tylko w jedną stronę, będzie jednak jeździł objazdem.

Przejazd nieużywaną na co dzień trasą

Od 15 czerwca do 28 lipca stację Herby Stare ominie poranny pociąg Polregio relacji Lubliniec – Tarnowskie Góry. Dojedzie on bez zmian do posterunku Liswarta, a następnie skieruje się nieużywaną standardowo w ruchu pasażerskim łącznicą nr 686 do stacji Herby Nowe. Tam zmieni kierunek jazdy i pojedzie już bez dodatkowych komplikacji do swojej stacji docelowej.

– Zmiana została uzgodniona z przewoźnikami i jest zaplanowana w rozkładzie jazdy – zapewnia nas Katarzyna Głowacka. Czas przejazdu w pełnej relacji zmieni się jedynie nieznacznie, choć – podobnie jak dziś – będzie o wiele dłuższy niż czas przejazdu pociągiem Kolei Śląskich omijającym obydwie herbskie stacje.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony