Partnerzy serwisu:

GW Train nieco rzadziej przez granicę polsko-czeską. Za to częściej do Trutnova

Michał Szymajda 13.01.2020 3,9k

GW Train nieco rzadziej przez granicę polsko-czeską. Za to częściej do Trutnova
Fot. facebook GW Train
Z końcem kwietnia zmieni się rozkład jazdy prywatnego operatora kolejowego GW Train, który obecnie wykonuje transgraniczne kursy z Trutnova do Sędzisławia przez Kamienną Górę. Kursów będzie nieco mniej, ale za to więcej z nich dotrze do Trutnova.
GW Train Regio od grudnia 2018, na mocy porozumienia z Kolejami Dolnośląskimi, wykonuje 7 par kursów pomiędzy Sędzisławiem (gdzie można przesiąść się na pociągi KD, PKP IC i Polregio w kierunku Jeleniej Góry, Wałbrzycha i Wrocławia), a Kralovcem – niewielką miejscowością po czeskiej stronie granicy. od połowy grudnia 2018. Niestety obecnie tylko jeden raz dziennie dojedziemy czeskim pociągiem do Trutnova – największego, 32 tysięcznego miasta w regionie przygranicznym. Z Trutnowa 8 razy dziennie dojedziemy bezpośrednim pociągiem do czeskiej Pragi.

Wydłużenie kursów do Trutnova będzie możliwe dzięki ich dofinansowaniu przez hetmana Kraju Hradeckiego. Całą trasę z Trutnowa do Sędzisławia od 25 kwietnia do 28 września będą pokonywać cztery z sześciu pociągów. Pozostałe dwa wciąż będą kończyć bieg w Kralovcu.

– Główną zmianą jest przejście z codziennej eksploatacji z końca kwietnia na koniec września – powiedział Peter Bosacek, prezes zarządu GW Train Regio. Według niego, w ubiegłym roku podróżowali w tym zakresie 43 dni, w tym roku będzie to 157 dni. Codzienna eksploatacja potrwa od 25 kwietnia do 28 września. Linię wciąż obsługiwać będą „motoraki” serii 810.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony