Partnerzy serwisu:

Global Vision for Railway Development II. Zgromadzenie ogólne UIC w Budapeszcie

inf. pras. 11.07.2019 0

Global Vision for Railway Development II. Zgromadzenie ogólne UIC w Budapeszcie
fot. Kasper Fiszer
W dniach 24-25.06.2019 r. w Budapeszcie odbyło się Zgromadzenie Ogólne UIC – Międzynarodowego Związku Kolei z siedzibą w Paryżu oraz posiedzenia statutowe jej organów.
Jednym ze spotkań było posiedzenie IRRB (International Railway Research Board) – międzynarodowej platformy badawczej UIC, której zadaniem jest koordynacja globalnej współpracy kolei w zakresie badań i innowacji. To właśnie IRRB powierzono opracowanie nowelizacji dokumentu GVRD – „Global Vision for Railway Development”, które o nadzór nad opracowaniem nowej wersji tej Księgi zwróciło się do wiceprzewodniczącego IRRB UIC, Pana Andrzeja Żurkowskiego, Dyrektora Instytutu Kolejnictwa.

W celu przedyskutowania tego zagadnienia w wymiarze międzynarodowym Instytut Kolejnictwa wspólnie z UIC zorganizował w dniach 15-16 listopada ubiegłym roku w Warszawie międzynarodową konferencję pt.: „Global Debate on Mobility Challenges for the Future Society”. Zebrane w ten sposób wnioski i propozycje zostały następnie szczegółowo opracowane przez międzynarodową Grupę Roboczą, której prace trwały od lutego do czerwca 2019 r. zarówno w formule elektronicznej, jak i przez udział w spotkaniach organizowanych w Warszawie i Paryżu.

Ze względu na strukturę UIC, dokument o charakterze globalnym wymagał następnie konsultacji ze wszystkimi członkami UIC oraz zatwierdzenia przez Regiony i Asystentów UIC. Ostatecznie został przyjęty przez Zgromadzenie Ogólne podczas posiedzenia w Budapeszcie. Instytut zaangażował m.in. swoich specjalistów w celu opracowania trzech rozdziałów GVRD oraz czuwał nad nowelizacją pozostałych całego tekstu. 

Założenia nowej wersji Księgi, to wsparcie kolei w rozwoju procesów optymalizacji systemów kolejowych w przyszłości w celu zaspokojenia rosnących oczekiwań klientów, identyfikacja najlepszych praktyk po to, by wskazać je jako przykładowe rozwiązania z obszaru kolei oraz poza koleją w celu możliwego ich wykorzystania, oraz wsparcie środowiska kolejowego w celu przekształcania kolei w bardziej atrakcyjny dla użytkowników środek transportu z założeniem, że kolej stanie się „kręgosłupem” systemu transportowego.

Następnie dokument zostanie zaprezentowany także podczas spotkań XII WCRR – Światowego Kongresu Badań Kolejowych w Tokio pod koniec października 2019 roku.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony