Partnerzy serwisu:

Grzegorz Prusik dyrektorem Centrum Egzaminowania i Monitorowania Maszynistów

Jakub Madrjas 02.12.2022 2,7k

Grzegorz Prusik dyrektorem Centrum Egzaminowania i Monitorowania Maszynistów
fot. UTK
Grzegorz Prusik objął stanowisko Dyrektora Centrum Egzaminowania i Monitorowania Maszynistów. Od 2023 r. w CEMM przeprowadzane będą egzaminy na licencję i świadectwo maszynisty, prowadzony będzie również Krajowy Rejestr Maszynistów i Prowadzących Pojazdy Kolejowe. Centrum wyposażone jest w trzy symulatory pojazdów kolejowych. Urządzenia są jednymi z najnowocześniejszych w Europie.
Decyzję w sprawie powołania dyrektora CEMM podjął prezes Urzędu Transportu Kolejowego dr inż. Ignacy Góra. Centrum powstało z uwagi na zmianę przepisów, w wyniku których od 2023 r. egzaminy na maszynistę będą państwowe. Będzie je przeprowadzał Prezes UTK z wykorzystaniem trzech nowoczesnych symulatorów. Dzięki wprowadzonym zmianom egzaminy będą przeprowadzane w sposób jednolity i bezstronny, co wpłynie na poprawę bezpieczeństwa systemu kolejowego w Polsce – podkreśla UTK.

Jak czytamy w biogramie, Grzegorz Prusik przez całe życie zawodowe związany jest z koleją. Przez wiele lat był maszynistą i maszynistą instruktorem. O jego zamiłowaniu do prowadzenia pociągów może świadczyć, to że prace na stanowiskach kierowniczych w spółkach kolejowych łączył z byciem czynnym maszynistą. W Urzędzie Transportu Kolejowego pracuje od 2018. Był Dyrektorem Departamentu Personelu i Przepisów – nowo utworzonego Departamentu w strukturach UTK. Z powodzeniem łączył prace związane z bieżącą realizacją spraw Departamentu oraz prowadzeniem projektu utworzenia Centrum Egzaminowania i Monitorowania Maszynistów. Następnie został przeniesiony na stanowisko Dyrektora Departamentu Monitorowania i Bezpieczeństwa.

– Jestem przekonany, że doświadczenie zawodowe Dyrektora CEMM związane z praktycznymi aspektami pracy maszynisty będzie owocowało w pracy na nowym stanowisku. Wielu pracowników to osoby będące maszynistami instruktorami, do niedawna szkolące i egzaminujące przyszłych maszynistów – to daje gwarancję, że CEMM sprawdzi się nie tylko w teorii ale również w praktyce, a egzaminy w sposób odpowiedni zweryfikują wiedzę i umiejętności przyszłych maszynistów – stwierdził powołując Dyrektora CEMM, dr inż. Ignacy Góra, Prezes Urzędu Transportu Kolejowego.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony