Partnerzy serwisu:

Grupa Track Tec z sukcesami podczas Trako 2017

inf. prasowa 09.10.2017 1,2k

Grupa Track Tec z sukcesami podczas Trako 2017
Fot. Łukasz Malinowski
Niezwykłe zainteresowanie ekspozycją zewnętrzną, owocne rozmowy biznesowe na stoisku targowym oraz prestiżowe nagrody potwierdzające najwyższe kompetencje – Grupa Track Tec może zaliczyć swoją obecność na 12. Międzynarodowych Targach Kolejowych TRAKO do wyjątkowo udanych.
– Zainteresowanie ofertą Track Tec podczas tegorocznych targów utwierdziło nas w przekonaniu, że potrafimy trafnie odczytywać potrzeby branży i skutecznie na nie odpowiadać. Naszą ekspozycję zewnętrzną odwiedzało nawet kilkaset osób dziennie. Wiele z nich skorzystało z możliwości przestawienia rozjazdu, który był naszym flagowym produktem w trakcie Trako. Tak znaczący wkład w rozwój transportu szynowego to dla nas duże wyróżnienie, ale i zobowiązanie oraz motywacja do stałego rozwoju – powiedział dr inż. Jarosław Pawluk, Prezes Zarządu Grupy Track Tec.

Nowoczesny rozjazd na Trako

Prezentowany przez Track Tec, na zewnątrz hal targowych, rozjazd R1200 1:18,5 zintegrowany z napędem elektrohydraulicznym Alstom SmartDrive, wyposażony w ogrzewane indukcyjne, przyciągnął wielu ekspertów, którzy potwierdzali jego potencjał dla zarządców infrastruktury. Pionierskie rozwiązanie zostało również docenione w prestiżowym Konkursie o nagrodę specjalną im. inż. Józefa Nowkuńskiego, w kategorii Infrastruktura.

Zastosowany, w prezentowanym rozjeździe Track Tec, innowacyjny system ogrzewania indukcyjnego pozwala na szybsze ogrzewanie ruchomych elementów rozjazdów i tylko w miejscach, w których jest to konieczne. Rozwiązanie posiada zastrzeżenie w postaci patentu europejskiego. Ponadto, w produkcie zastosowano autorski pomysł spółki – Rolki podiglicowe Trackroll, zintegrowane z płytą ślizgową. Co więcej, kompleksowość oferty grupy pozwala na dostarczenie rozjazdu bezpośrednio na miejsce budowy w blokach, dzięki specjalistycznemu Pociągowi Zabudowy Rozjazdów Track Tec.

Track Tec z nagrodą "Rynku Kolejowego"

Międzynarodowe Targi Kolejowe Trako to wydarzenie, w którym biorą udział wszyscy liczący się przedstawiciele branży. 30 tys. m² powierzchni wystawienniczej, 1 tys. metrów torów do ekspozycji taboru, maszyn i urządzeń torowych to najlepsza zachęta dla 700 wystawców z 25 krajów, ale i odwiedzających z blisko 50 krajów.

– Skala przedsięwzięcia pozwala gromadzić największe autorytety i ekspertów branżowych. Tym bardziej cieszy nas fakt, że podczas tegorocznej edycji Grupa Track Tec zaistniała z sukcesami na tak wielu polach – dodał Jarosław Pawluk.

Za system indukcyjnego ogrzewania rozjazdu Grupa Track Tec zdobyła również nagrodę „Lokomotywy Rynku Kolejowego 2017” w kategorii „Innowacja”.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony