Partnerzy serwisu:

Grupa PKP z półmiliardowym zyskiem

Michał Szymajda 16.01.2018 3,1k

Grupa PKP z półmiliardowym zyskiem
Grupa PKP z pół miliardowym zyskiemFot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
Szefujący PKP SA Krzysztof Mamiński pochwalił się wynikiem finansowym. – Po pierwszych analizach finansowych, mogę powiedzieć, że Grupa PKP w 2017 roku osiągnęła rekordowy wynik finansowy – poinformował.
Wynikiem Grupy PKP prezes Mamiński pochwalił się na noworocznym spotkaniu z dziennikarzami. – Ta informacja nie jest precyzyjna z dokładnością do miliona złotych, ale jeśli patrzeć po przewidywanych wynikach netto spółek z Grupy PKP, to suma tych wyników przekroczy na plusie 500 mln skonsolidowanego zysku netto – powiedział Krzysztof Mamiński.

Prezes PKP SA dodał, że jeżeli dołożyć do tych wyników także wyniki PKP Cargo i PKP PLK, gdzie PKP SA nie ma 100% pakietu akcji, wynik netto byłby jeszcze lepszy i wyniósł ok. 700 mln zł. – Można więc powiedzieć, że jest to wynik bardzo dobry – dodał Krzysztof Mamiński. Rok wcześniej Grupa PKP wypracowała zysk w wysokości 167,3 mln zł, a skonsolidowany zysk netto w wysokości 150,9 mln zł.

Warto przypomnieć, że niedawno prezes PKP SA poinformował, że spółka PKP Intercity zarobiła w ubiegłym roku blisko 270 mln zł. Na wynik PKP Intercity duży wpływ miało jednak zwiększenie dofinansowania do przewozów oraz wpłata 50 mln euro kary umownej z firmy Alstom.

W tym roku PKP SA chce spłacić swój historyczny dług wynoszący 440 mln zł. W tym celu rozmawia z bankami na temat rolowania zadłużenia. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj. Ciekawą informacją podaną na spotkaniu była zapowiedź budowy nowego dworca Poznań Główny. Spółka zaczyna też duży projekt intermodalny.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wyniki finansowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony