Partnerzy serwisu:

Grupa PKP: Jesteśmy przygotowani na świąteczne przewozy

PKP SA 23.12.2016 214

Grupa PKP: Jesteśmy przygotowani na świąteczne przewozy
Grupa PKP: Jesteśmy przygotowani na świąteczne przewozyFot. PKP Intercity
36 dodatkowych pociągów PKP Intercity, specjalna oferta biletowa, wzmożona, całodobowa praca służb odpowiedzialnych za komfort obsługi i bezpieczeństwo pasażerów. Spółki Grupy PKP są gotowe do wzmożonego ruchu podróżnych w okresie świąteczno-noworocznym.
W okresie świąteczno-noworocznym na trasy wyruszy 36 dodatkowych pociągów PKP Intercity. Będą to przede wszystkim składy jadące do miejscowości turystycznych, takich jak: Zakopane, Wisła, Kudowa-Zdrój czy Kołobrzeg. Jednocześnie przewoźnik na bieżąco będzie monitorował frekwencję w składach, tak by w sytuacji zwiększonego zapotrzebowania zapewnić odpowiednią liczbę miejsc dla pasażerów.

Bilety weekendowe ważne dłużej

Osoby, które zaplanowały świąteczny wyjazd z wyprzedzeniem, mogły skorzystać z puli promocyjnych biletów już od 49 zł oraz rabatów sięgających od 10 do 30%. Podróżujący z dziećmi w ramach Biletu Rodzinnego mogą otrzymać 30% zniżki. Taki sam rabat czeka także na seniorów, którzy ukończyli 60 lat. Pasażerowie, którzy planują odwiedzić kilka miejsc w trakcie zbliżających się świąt, mają do dyspozycji bilety weekendowe, dzięki którym będą mogli podróżować bez ograniczeń w ramach jednego biletu pociągami PKP Intercity. W okresie świątecznym Bilety Weekendowe PKP Intercity będą ważne od piątku (23 grudnia), od godz. 19:00 do wtorku (27 grudnia) do godz. 6:00. Ceny biletów w ofercie weekendowej zaczynają się od 81 zł na przejazdy w drugiej klasie dowolnymi składami TLK i IC. Natomiast za 164 zł podróżni mogą skorzystać z nielimitowanych przejazdów w drugiej klasie wszystkich pociągów PKP Intercity. Podróżni, którzy dopiero planują wyjazd, mogą śledzić prognozy frekwencji w pociągach PKP Intercity na stronie www.intercity.pl.

W czasie świątecznych (20-24 grudnia) i noworocznych (30 grudnia, 1, 5 i 8 stycznia) wyjazdów na 18 dworcach kolejowych będą dyżurować mobilni informatorzy. Na największych dworcach pasażerom pomocy udzielają także pracownicy InfoDworców oraz Centrów Obsługi Klienta. Ponadto przez cały czas informacje o rozkładzie jazdy są dostępne w Internecie (www.rozklad-pkp.pl, www.intercity.pl i portalpasazera.pl) oraz pod numerem infolinii 19 757. Aktualne informacje o ruchu pociągów i sytuacji na liniach kolejowych można uzyskać korzystając ze strony portalpasazera.pl.

PLK gotowe

Zarządca infrastruktury dba o zapewnienie drożności tras kolejowych oraz bezpiecznych i sprawnych przewozów. W gotowości pozostaje 165 mobilnych zespołów szybkiego usuwania usterek toru i awarii urządzeń automatyki kolejowej. Specjalistyczny sprzęt gotowy do usuwania utrudnień spowodowanych zimowymi warunkami pogodowymi rozlokowano w całym kraju. PKP Polskie Linie Kolejowe SA zabezpieczyły 147 odśnieżarek, 45 pługów odśnieżnych i 9 kombajnów. Do dyspozycji jest także 66 pociągów sieciowych wyposażonych w specjalne urządzenia do odladzania i odszraniania sieci trakcyjnej oraz 16 lokomotyw osłonowych.

W trakcie świąteczno-noworocznego szczytu przewozowego nad bezpieczeństwem podróżnych i ochroną infrastruktury kolejowej będą czuwać wzmocnione patrole Straży Ochrony Kolei. W trakcie świąt, w każdej dobie, bezpieczeństwa pasażerów będzie pilnowało prawie 700 funkcjonariuszy (także nieumundurowanych patroli) wspieranych przez około 500 przedstawicieli innych służb. Funkcjonariusze SOK reagują na każde zgłoszenie i są dostępni pod całodobowym numerem alarmowym (22) 474 00 00.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony