Partnerzy serwisu:

Grupa PKP gotowa do wielkanocnego szczytu przewozowego

inf. prasowa 14.04.2017 73

Grupa PKP gotowa do wielkanocnego szczytu przewozowego
Fot. PKP PLK
Dodatkowe pociągi na wybranych trasach, przygotowane zespoły pracowników pogotowia technicznego ze specjalistycznym sprzętem oraz wzmocnione patrole funkcjonariuszy SOK. – Kolej jest przygotowana na wzmożony ruch w okresie wielkanocnym – przyznają kolejarze.
Nad koordynacją świątecznych podróży czuwają wzmocnione służby dyspozytorskie PKP Polskich Linii Kolejowych SA. Przez całą dobę utrzymują kontakt z przewoźnikami i służbami technicznymi oraz monitorują stan pogody. W okresie świątecznym w dyspozycji pozostaje 160 zespołów szybkiego usuwania awarii i 20 zespołów ratownictwa technicznego. W gotowości jest 70 pociągów sieciowych, które mogą być wykorzystane w przypadku usterek sieci trakcyjnej. Dodatkowych 9 lokomotyw osłonowych zapewniono na największych stacjach.

Więcej świątecznych połączeń i dłuższe Bilety Weekendowe PKP Intercity

Oprócz składów kursujących w regularnej siatce, w drodze na Święta Wielkanocne podróżni będą mogli skorzystać z 14 dodatkowych połączeń PKP Intercity. Będą to m.in. pociągi kursujące w relacjach: Poznań – Gdynia, Wrocław – Przemyśl, Kraków – Przemyśl czy Szczecin – Olsztyn. Ze względu na duże zainteresowanie podróżami w relacji Polska – Ukraina – Polska w okresie świątecznym, PKP Intercity wraz z Kolejami Ukraińskimi uruchomią dodatkowe kursy pociągu relacji Przemyśl Główny – Kiev Pass – Przemyśl Główny. W okresie świątecznym Bilety Weekendowe będą ważne o jeden dzień dłużej – od piątku (14 kwietnia) od godz. 19.00 do wtorku (18 kwietnia) do godz. 6:00 rano. Z kolei na największych dworcach pasażerom pomocy udzielą pracownicy InfoDworców, Centrów Obsługi Klienta oraz mobilni informatorzy.

Bezpieczeństwo w podróży

Nad bezpieczeństwem podróżnych na dworcach, stacjach i w pociągach będzie czuwać prawie 500 funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei na dobę wspieranych przez policjantów i strażników miejskich. Dodatkowe patrole pojawią się w ponad 600 pociągach pasażerskich. Do zabezpieczenia szlaków kolejowych SOK wykorzysta m.in. mobilne centra monitoringu i fotopułapki. Zarówno w okresie świątecznym, jak i na co dzień do dyspozycji podróżnych jest całodobowy numer alarmowy SOK – (22) 474 00 00.

Kolejowe spółki inwestują w komfort i bezpieczeństwo podróżnych

Grupa PKP podejmuje działania mające na celu podniesienie komfortu i bezpieczeństwa podróżnych. Spółki kolejowe realizują szeroko zakrojony program inwestycyjny, którego efektem jest nowy i zmodernizowany tabor, krótsze czasy przejazdu oraz nowoczesne dworce i dostosowana do potrzeb wszystkich grup podróżnych infrastruktura.

W poprzedniej perspektywie PKP Polskie Linie Kolejowe koncentrowały się głównie na poprawie warunków przejazdu na szlakach pasażerskich. Dzięki temu udało się skrócić czas podróży między największymi miastami Polski. W obecnej perspektywie zarządca infrastruktury skupia się na szlakach towarowych i poprawie warunków przejazdu w obrębie aglomeracji. PLK w ramach Krajowego Programu Kolejowego mają do wydania ponad 66 mld zł. W tym roku PLK planują ogłosić postępowania na ponad 8 mld zł. Nakłady na inwestycje wyniosą 5,5 mld zł.

Szeroki program inwestycyjny kontynuować będzie PKP S.. W ostatnich latach spółka zrealizowała niemal 100 inwestycji dworcowych. W ubiegłym roku do u użytku podróżnych oddała m.in. dworce w Gliwicach, Szczecinie czy Wieliczce.

W 2016 r. PKP Intercity odnotowało najwyższe przychody przewozowe w historii spółki oraz – po raz pierwszy od wielu lat – dodatni wynik finansowy. To efekt nie tylko odpowiedniej oferty dla podróżnych, ale również krótszych czasów przejazdu i nowoczesnego taboru. Aby utrzymać rosnący trend w przewozach i zachować konkurencyjność wobec innych przewoźników, spółka opracowała nową strategię taborową, która przewiduje kolejne inwestycje na poziomie 2,5 mld zł. Znaczna ich część zostanie przeznaczona właśnie na zakup i odnowę parku taborowego. Fundusze pomogą również w modernizacji stacji postojowych przewoźnika.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony