Partnerzy serwisu:

Grupa PKP Cargo ma własnego spedytora w Niemczech

inf. prasowa 16.06.2016 6

Grupa PKP Cargo ma własnego spedytora w Niemczech
Fot. PKP Cargo
Od początku czerwca Grupa PKP Cargo ma swojego spedytora w Niemczech – spółkę PKP Cargo Connect GmbH z siedzibą w Hamburgu. Głównym jej zadaniem jest spedycja ukierunkowana na transport intermodalny, morski i drogowy. W ramach nowej spółki działa też agencja celna. Niemiecka dywizja PKP Cargo Connect już funkcjonuje, ma klientów i aktywnie poszukuje nowych zleceń.
– Uruchomienie własnej spółki spedycyjnej w kraju posiadającym największą gospodarkę w Unii Europejskiej jest dla Grupy PKP Cargo wydarzeniem bez precedensu – mówi Grzegorz Fingas, członek zarządu PKP Cargo ds. handlowych. – W ten sposób chcemy rozwijać działalność Grupy na kolejnych rynkach i pozyskiwać klientów. Nowa spółka w naturalny sposób wykorzysta potencjał przewozowy PKP Cargo – dodaje Grzegorz Fingas.

Niemiecki spedytor w Grupie PKP Cargo na samym początku skupi się na pozyskiwaniu klientów z Europy. Jego kluczowymi rynkami będą Polska, Niemcy, Czechy i Słowacja, jednak doświadczenie spedycyjne i kompetencje Grupy predysponują działalność nowej spółki do obszaru całego Starego Kontynentu.

Hamburg to ważne miasto na logistycznej mapie Europy, dysponujące największym morskim portem w Niemczech i jednocześnie drugim pod względem wielkości w Europie. Posiadanie tam siedziby ułatwia pozyskiwanie nowych klientów i ekspansję na nowych rynkach.

– Dostęp do niemieckiego rynku to dla nas ogromna szansa na dalsze zwiększanie skali działalności. Uruchomienie spółki spedycyjnej w Niemczech jest konsekwencją rozwoju PKP Cargo Connect. Mamy doświadczenie i kompetencje w zakresie spedycji, chcemy je wykorzystać, aby rozwijać się na rynkach zagranicznych – mówi Iwona Skurzewska, członek zarządu PKP Cargo Connect. W ramach nowej spółki działa także agencja celna.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Giełda
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony