Partnerzy serwisu:

Grupa Ciech pozyskała nowoczesną polską lokomotywę Dragon 2

Jakub Madrjas 25.06.2019 8,1k

arrow
arrow
Grupa Ciech pozyskała nowoczesną polską lokomotywę Dragon 2
21.06.2019, Oświęcim Fot. Łukasz Łacek
Grupa Ciech pozyskała nowoczesną polską lokomotywę Dragon 2
Grupa Ciech pozyskała nowoczesną polską lokomotywę Dragon 2
Newag nie zwalnia z produkcją Dragonów 2. Kolejnym przewoźnikiem z nowoczesną sześcioosiową lokomotywą został Ciech Cargo, przewoźnik kolejowy z giełdowej Grupy Ciech.
Nie minęło dużo czasu od poprzedniej wiadomości o nowym przewoźniku, który będzie korzystał z lokomotywy Dragon 2 (4 czerwca pisaliśmy o pojawieniu się elektrowozu w Kolpremie) a Newag już zdążył przekazać do eksploatacji kolejny pojazd. I znów chodzi o nowego użytkownika - tym razem jest nim Ciech Cargo.

Kolejna duża firma z Dragonem

Jak informuje "Rynek Kolejowy" Aldona Kuźma z Newagu, przekazanie lokomotywy elektrycznej Dragon 2 dla spółki Ciech Cargo odbyło się 19 czerwca. Pojazd nosi seryjny numer E6ACTa – 014. Inowrocławski przewoźnik specjalizujący się w transporcie towarowym podpisał ze spółką z Nowego Sącza umowę dzierżawy . Nie ujawniono okresu dzierżawy ani kwoty umowy.

Dragon 2 jest elektryczną lokomotywą sześcioosiową, przeznaczoną do prowadzenia ciężkich składów towarowych. Za jego największe zalety producent uważa wysoką siłę pociągową, skuteczny system antypoślizgowy oraz wydajny napęd na każdą oś pojazdu. Tylko w tym roku, oprócz PUK Kolprem i Ciech Cargo, Newag dostarczył lokomotywy dla RailpoloniiSTK z grupy OT Logistics oraz CTL. Podpisał też umowę na dostawę Dragonów z firmą Laude

Przewoźnik dużej spółki giełdowej

Ciech Cargo (dawniej Transoda) powstał w maju 2000 roku. Początkowo firma skupiała się na transporcie sody, obecnie oferta obejmuje przewozy towarowe np. węgla, kruszyw, oraz materiałów niebezpiecznych. Spółka informuje, że świadczy usługi transportu kolejowego w kraju, w zakresie: wynajmu wagonów kolejowych, kolejowych przewozów towarowych oraz obsługi eksploatacyjnej bocznic. Wszystkie przewozy realizowane są na podstawie własnej licencji. Według danych UTK, ma udział w rynku za pierwsze cztery miesiące tego roku na poziomie 1,11% (wg przewiezionej masy towarów), zajmując pod tym względem 14 miejsce w kraju.

Grupa Ciech jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2005 roku, a od 2016 roku również na giełdzie we Frankfurcie. Od 2014 roku większościowym udziałowcem jest Kulczyk Investments. Grupa jest jednym z największych w Europie producentów sody kalcynowanej, środków ochrony roślin czy soli warzonej.

Autorami zdjęć są Łukasz Łacek oraz Jakub Maciejczyk.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Newag
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony