Partnerzy serwisu:

Groźne zdarzenie w Poznaniu, pasażer wpadł między peron a odjeżdżający pociąg

kł, Rynek Kolejowy 14.06.2021 11,2k

Groźne zdarzenie w Poznaniu, pasażer wpadł między peron a odjeżdżający pociąg
fot. Hugh Llewelyn , Flickr
Portale internetowe donoszą o niebezpiecznej sytuacji, do której doszło w Poznaniu. Wstępne ustalenia komisji kolejowej przeczą jednak kolportowanym informacjom. 
- Do groźnego zdarzenia doszło w sobotę rano na dworcu Poznań Główny. Wszytko miało miejsce kwadrans po godzinie 7. Pociąg jadący ze Szczecina do Warszawy. Pasażer w ostatnim wagonie został przytrzaśnięty przez drzwi - pociąg ruszył i wlókł go kilkaset metrów po torach - czytamy m. in. na portalach epoznan i o2.pl. Pasażer przeżył - Mężczyzna doznał niegroźnych obrażeń i został przewieziony do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - cytują też podinsp. Iwona Liszczyńska.

Jak poinformowało "Rynek Kolejowy" biuro prasowe PKP Intercity, przyczyny zdarzenia bada powołana kolejowa komisja wypadkowa. I jej wstępne ustalenia znacznie różnią się względem relacji prasowej. Według nich, podróżny próbując wsiąść do odjeżdżającego pociągu wpadł między odjeżdżający skład a peron. - Pociąg został niezwłocznie zatrzymany, podróżnemu udzielono pomocy przedmedycznej, na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe - podkreśla biuro prasowe przewoźnika.

PKP PLK poinformowała jedynie, że okoliczności zdarzenia, do którego doszło w sobotę, wyjaśni przewoźnik i policja.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony