Partnerzy serwisu:

Grodzisk Maz. uzyska pociągi dalekobieżne – iR do Łodzi

Kasper Fiszer 12.06.2020 98

Grodzisk Maz. uzyska pociągi dalekobieżne – iR do Łodzi
fot. Kasper Fiszer
Od najbliższego poniedziałku dwie pary pociągów interRegio zatrzymają się dodatkowo w Grodzisku Mazowieckim. Polregio chce konkurować z innymi środkami transportu przy dojazdach do stolicy i oferuje cenę biletu niższą niż Koleje Mazowieckie. To nie pierwszy przypadek wyznaczenia postojów na tej stacji dla kursów z Łodzi do Warszawy.
Jak poinformowało Polregio, w najbliższy poniedziałek istotnie zmieni się oferta pociągów interRegio kursujących pomiędzy Łodzią a Warszawą. Po zwiększeniu siatki postojów na terenie Łodzi (wybrane kursy od grudnia 2019 r. zatrzymują się na przystankach na Olechowie oraz na stacjach i przystankach Łódź Kaliska, Łódź Pabianicka i Łódź-Chojny) spółka wprowadzi możliwość skorzystania z połączeń w Grodzisku Mazowieckim. IR będą jedynymi kursami dalekobieżnymi zatrzymującymi się w tym 30-tysięcznym mieście w aglomeracji warszawskiej.

Taniej niż KM, ale tylko dwa razy dziennie w dni robocze

– Nowe połączenia z Grodziska Mazowieckiego zapewnią pasażerom w godzinach porannych i popołudniowych podróż do Warszawy z konkurencyjną ceną biletów i atrakcyjnym czasem przejazdu – komentuje Anna Piotrowska, rzecznik prasowy Łódzkiego Zakładu Polregio. Dodaje ona, że kursy obsługiwane są nowoczesnym taborem wyposażonym m.in. w gniazdka elektryczne, klimatyzację oraz (częściowo) w ładowarki indukcyjne do telefonów komórkowych. Na trasie z Łodzi do Warszawy eksploatowane są obecnie wyłącznie jednostki EN57 i ED72 po modernizacji.

Na razie dawne Przewozy Regionalne zatrzymają w Grodzisku dwie pary kursów, ale nie wykluczają wyznaczenia postojów kolejnym pocągom. W poniedziałek poszerzona ma zostać przy tym oferta biletowa „Połączenie w dobrej cenie”. Przejazd jednorazowy w jedną stronę będzie kosztować 9 zł (bilet Kolei Mazowieckich na odcinku Grodzisk Mazowiecki – Warszawa Zachodnia jest o 2,50 zł droższy). Za bilet miesięczny Polregio trzeba będzie zapłacić 180 zł, przy czym trzeba pamiętać, że pociągi iR nie kursują w weekendy. – W ramach oferty obowiązują także ulgi ustawowe – zaznacza Ryszard Sikora, zastępca dyrektora Łódzkiego Zakładu Polregio.

Postoje w Grodzisku po czteroletniej przerwie

Nie jest to pierwszy raz, kiedy Polregio decyduje się na wprowadzenie postojów w Grodzisku. Pociągi ówczesnych PR z Łodzi do Warszawy przystawały tam do 2016 r. Postoje zostały jednak zlikwidowane, bo – jak tłumaczył wówczas przewoźnik – zamówienie zmienił organizator przewozów, Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego.

Jak wynikało z obserwacji naszej redakcji, wymiana pasażerska w Grodzisku bywała znacząca. Zaznaczyć jednak trzeba, że obowiązywało wówczas częściowo wzajemne honorowanie biletów PR – Koleje Mazowieckie.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony