Partnerzy serwisu:

PLK będzie wyjaśniać przyczyny incydentu w Grodzisku Maz. [aktualizacja]

Jakub Madrjas 30.05.2018 14,8k

PLK będzie wyjaśniać przyczyny incydentu w Grodzisku Maz. [aktualizacja]
Fot. Kolejowa Linia Łódzka
Do groźnego zdarzenia doszło dziś rano w Grodzisku Mazowieckim. Pociąg TLK Pobrzeże zatrzymał się w torze bez krawędzi peronowej. Pasażerowie wsiadali do niego z czynnego toru.
Jak już informowaliśmy, z powodu dużego opóźnienia prac na stacji Warszawa Włochy Koleje Mazowieckie nie mogą uruchamiać części przyspieszonych pociągów z Grodziska Mazowieckiego, które mają ułatwić pasażerom podróż podczas zamknięcia modernizowanej linii 447. Z tego względu ustalono dodatkowe zatrzymania pociągów PKP Intercity oraz honorowanie biletów (aktualnie sprawdzamy informację o wycofaniu się z honorowania biletów spółki Przewozy Regionalne).

Dodatkowe zatrzymania pociągów PKP Intercity nie są odnotowane w najpopularniejszej wyszukiwarce rozklad.pkp.pl, ale informacje o nich można znaleźć na stronach przewoźników. Do groźnej sytuacji związanej z jednym z tych pociągów doszło dziś na stacji Grodzisk Mazowiecki. Pociąg TLK Pobrzeże został skierowany na niewłaściwy tor, przy którym nie ma krawędzi peronowej. Poinformował o tym profil stowarzysznia pasażerów Kolejowa Linia Łódzka. 
 

O sytuację zapytaliśmy ​zarządcę infrastruktury, przewoźnika oraz urząd transportu kolejowego, ale jak dotąd nie otrzymaliśmy żadnego wyjaśnienia. „rynkowi kolejowemu” udało się potwierdzić, że do zdarzenia doszło dziś po 9:20 rano. pasażerowie, co widać na zdjęciu, wsiadali do pociągu przechodząc przez czynny tor stacji. 

Aktualizacja: 

Przyczyny, dlaczego pracownik skierował pociąg na tor bez peronu na stacji w Grodzisku Mazowieckim, zostaną wyjaśnione w postępowaniu. Obecnie pracownik został odsunięty od czynności służbowych. Jest to osoba z 7-letnim stażem pracy na stanowisku dyżurnego ruchu o dobrej opinii przełożonych. Miała odbyte wszystkie szkolenia. Pracownik w tym tygodniu zostanie dodatkowo przeszkolony i przeegzaminowany - poinformował"Rynek Kolejowy" Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP PLK. 

Otrzymaliśmy również odpowiedź od przewoźnika. Jak tłumaczy rzeczniczka PKP Intercity Agnieszka Serbeńska, w trakcie postoju, drużyna pociągu nie miała możliwości zablokowania drzwi w wagonach, ponieważ te odblokowywane są automatycznie po zatrzymaniu składu. - Podróżni widząc, że zatrzymał się na niewłaściwym miejscu zeszli na tory. Kierownik pociągu natychmiast powiadomił o tym dyżurnego ruchu. Postępowanie wyjaśni wszystkie okoliczności - informuje.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony